logo FlowMon Networks, a.s.

FlowMon Networks posiluje v oblasti aplikačního monitoringu

FlowMon Networks psiluje na rychle rostoucím trhu systémů pro monitorování výkonnosti aplikací převzetím společnosti FerretApps. Současně využije synergií, které tato oblast nabízí ve spojení s monitorováním a diagnostikou výkonnosti síťové infrastruktury.

Výkon síťové infrastruktury musí jít ruku v ruce s optimálně fungujícími aplikacemi. Jedině tak lze zajistit produktivitu zaměstnanců a spokojenost zákazníků. Díky akvizici nabídne FlowMon jeden integrovaný nástroj pro obě oblasti.

"Akvizice FerretApps je pro nás strategický krok, který umožní dále rozšířit vlastnosti FlowMonu v synergické oblasti APM. Nabídneme tak zákazníkům produkt s vysokou přidanou hodnotou, díky kterému získají bezkonkurenční viditelnost do výkonnosti síťové infrastruktury i aplikací. FlowMon je přední řešení, které využívají síťoví inženýři a bezpečnostní experti po celém světě. Jsem rád, že nám tým specialistů FerretApps pomůže s dalším rozvojem, díky kterému FlowMon významně zefektivní práci také správců podnikových aplikací," říká Rostislav Vocilka, ředitel společnosti FlowMon Networks.

Společnost FerretApps vznikla v roce 2012, kdy začala vyvíjet ojedinělou technologii pro monitorování výkonnosti aplikací (APM). Unikátnost spočívá v bez-agentním přístupu, které umožňuje monitorovat výkon aplikací analýzou síťového provozu bez nutnosti cokoliv instalovat na servery nebo klienty. Její řešení pro monitorování http/https a databázového provozu používají banky, e-shopy, průmyslové podniky i univerzity.

Poptávka po APM nástrojích, které pomáhají udržet aplikace v optimální kondici, rychle roste. Analytici odhadují její velikost na 2,4 miliardy amerických dolarů. Organizace a firmy jednoduše nechtějí riskovat nespokojenost zákazníků a nízkou produktivitu zaměstnanců způsobenou vlivem špatně fungující aplikace. Pomalá odezva, špatná konfigurace nebo nedostupnost systémů může mnohdy ohrozit celý jejich byznys, dobrou pověst nebo zvyšovat provozní náklady.

Společnost FlowMon Networks již na poli APM působí prostřednictvím modulu FlowMon APM, který doposud vyvíjela právě ve spolupráci s FerretApps. FlowMon APM představuje moderní nástroj, díky kterému mohou zákazníci během několika minut začít transparentně monitorovat výkonnost důležitých aplikací.

Řešení používají firmy a organizace napříč různými odvětvími. V České republice je to například Oborová zdravotní pojišťovna nebo přední distributor IT technologií, společnost AT Computers.

Článek FlowMon Networks, a.s. ze dne úterý 12. dubna 2016

Další články od FlowMon Networks, a.s.