logo GORDIC spol. s r. o.

Vladimír Přech

Ředitel obchodně právní sekce společnosti GORDIC

Vladimír Přech - GORDIC spol. s r. o.logo GORDIC spol. s r. o.LinkedIn

Spisová služba GINIS SSD v edicích Education je šitá na míru školským zařízením, kterým umožňuje spravovat dokumenty v jednoduchém a uživatelsky přívětivém prostředí. Potřebují k tomu pouze internetový prohlížeč. Námi speciálně připravený licenční balíček obsahuje vše, co škola může ke své činnosti potřebovat.

Zároveň nyní testujeme integraci s nejpoužívanějším školským systémem Bakaláři, která školám usnadní celý proces přijímacího řízení nebo zápisu.

Miroslav Dvořák

Ředitel odboru Správa informační bezpečnosti společnosti GORDIC

Miroslav Dvořák - GORDIC spol. s r. o.logo GORDIC spol. s r. o.LinkedIn

Pracovníci bezpečnostních týmů ocení i bezpečnostní zpravodajství (TI, Threat Intelligence), v rámci kterého nástroj Monitorování externí útočné plochy nabízí informace o aktuálních zranitelnostech nasazených produktů, bezpečnostních incidentech na straně dodavatelů, aktivitách APT skupin kybernetických útočníků (Advanced Persistent Threat, útočníci, kteří se zaměřují na pokročilé a přetrvávající hrozby), nebo analýzy malwaru, indikátory kompromitace (IoC, Indicators of Compromise), postupy pro Threat hunting a mnoho dalšího.

Michal Řezáč

Ředitel pro strategický rozvoj společnosti GORDIC

Michal Řezáč - GORDIC spol. s r. o.logo GORDIC spol. s r. o.LinkedIn

Mezi nejčastější aspekty, na které se kybernetická hygiena zaměřuje, patří narušení bezpečnosti, tedy hrozby ze strany útočníků v podobě phishingu, malwaru a různých virů, a ztráta dat, která hrozí mimo jiné např. díky nedostatečně zálohovaným cloudovým úložištím a pevným diskům, které tak mohou být náchylnější k útokům hackerů nebo poškozením. Patří sem ale i zastaralý software a neaktualizované bezpečnostní a antivirové programy, které činí zařízení zranitelnější vůči útokům a jsou méně účinné z pohledu ochrany před nejnovějšími kybernetickými hrozbami.

I přesto, že aktéři kybernetických hrozeb neustále vyvíjejí své taktiky a techniky a jejich činnost je stále sofistikovanější, stále platí, že základní úkony kybernetické hygieny - zapnutí MFA, uplatňování zásad nulové důvěry, aktualizace a používání moderního antimalwaru a ochrany dat - zabrání až 98 % útoků.

Michal Tausch

Ředitel podpory obchodu společnosti GORDIC

Michal Tausch - GORDIC spol. s r. o.logo GORDIC spol. s r. o.LinkedIn

Mnoho organizačních složek státu, krajských, městských či obecních úřadů nebo příspěvkových organizací již své klíčové informační systémy v cloudu provozuje. Přináší jim to zejména vysokou dostupnost, škálovatelnost výkonnostních kapacit či méně požadavků na práci IT specialistů.

Z těch se tak mohou stát spíše IT manažeři s dohledem na bezpečnost, automatizaci či nákladovost.

Marek Řezáč

Ředitel GORDIC Praha

Marek Řezáč - GORDIC spol. s r. o.logo GORDIC spol. s r. o.LinkedIn

Stěhování jsme opravdu potřebovali. Po svém jmenování do funkce ředitele GORDIC Praha jsem chtěl prostor, který nabídne našim kolegům určitý balanc mezi prací z domu a kanceláře, ale také veškerý komfort pro efektivní práci. Navíc jsme si ve firmě velmi dobře vědomi, že hybridní práce bude standardem následujících let, a to jsme se snažili reflektovat.

Proto jsme již od prvopočátku projektu přemýšleli rovnou o hybridních kancelářích. Je to pro nás všechny velká změna, ale věřím, že ku prospěchu.

Stránka 1/5 Další >