logo

ATM systémy Indra posilují akvizicí Park Air Systems Norway

Společnost Indra provedla akvizici 100 % akcií dodavatele systémů řízení letového provozu Park Air Systems Norway. Obchodní hodnota norské společnosti, donedávna ve vlastnictví dánské Northrop Grumman, byla stanovena na 42 milionů eur.

Indra akvizicí rozšiřuje své portfolio systémů řízení letového provozu (ATM) a doplňuje nabídku řešení firmy Park Air Systems Norwey. Pro obě společnosti lze proto očekávat významný synergický efekt. Indra je jedním z lídrů na mezinárodním trhu systémů řízení letového provozu, její reference čítají přes 1200 instalací v 95 zemích a více než 30leté zkušenosti.

Norská společnost si na trhu řízení letového provozu získala prestiž a uznání. Je globálním lídrem v segmentu podpůrných rádiových technologií, které obchoduje pod značkou NORMAC. Současně si udržuje skvělé postavení na trhu hlasových komunikací a systémů řízení (GAREX) a navádění letadel na letištích (NOVA).

Park Air Systems Norway je nositelem více než 1000 referencí v 111 zemích. Mezi klienty společnosti se řadí hlavní poskytovatelé řízení letového provozu a provozovatelé letišť na celém světě. Firma zaměstnává 174 odborníků ve střediscích v Oslu a Hortenu a provozuje obchodní kanceláře ve Francii, Číně, Malajsii a Spojených arabských emirátech. Probíhající projekty a operace budou pokračovat normálním způsobem a změna vlastnictví se nijak nedotkne ani zákazníků, ani dodavatelů a podnikových zaměstnanců.

Změna v názvu norské společnosti na Indra Navia, k níž v souvislosti s akvizicí dojde, představuje návrat k původnímu jménu Navia Aviation, s nímž byla založena. Indra Navia bude působit jako samostatně řízená dceřiná společnost Indry.

Obrat Park Air Systems Norway za rok 2011 dosáhl 53 milionů eur. Indra očekává, že integrace podniku do Indry umožní zvýšit tento obrat v řádu desítek procent a že stejný pohyb nastane i v rentabilitě a návratnosti Navia Aviation.

Akvizice Park Air Systems Norway zapadá do rámce již provedených kupních operací Indry s cílem konsolidovat pozici firmy na trhu systémů řízení letového provozu a letišť. V roce 2007 akvírovala australskou společnost Interscan, dodavatele rádiových podpůrných systémů, v letech 2008 a 2009 koupila německé firmy AC-B a Avitech, jejichž prostřednictvím posílila svoji přítomnost na trhu leteckých komunikací.

Indra a ŘLP

Indra je lídrem v systémech řízení letového provozu a jednou ze společností s největším podílem na programu SESAR, technologickém pilíři iniciativy jednotné evropské nebe.

Udržuje úzkou spolupráci s agenturou Eurocontrol a společně s poskytovateli služeb letové navigace ve Španělsku (AENA), Německu (DFS), Velké Británii (NATS) a Holandsku (LVNL) pracuje na vývoji systému řízení letové dopravy nové generace iTEC, zajišťujícím odezvu na požadavky programu SESAR.

Společnost je silně zastoupena ve východní Evropě, na Středním Východě, v asijsko-pacifickém regionu, Austrálii, Latinské Americe a v Africe.

Další články k tématům - akvizice - ATM - letadlo - radar - ŘLP - výzkum

Článek ze dne 6. listopadu 2012 - úterý

Další články od INDRA Czech Republic s.r.o.