logo

WELL Gate2626: malá analogová PBX s podporou VoIP a funkcemi IP brány

JOYCE ČR uvádí na trh novou hybridní VoIP/analogovou ústřednu WELL Gate2626, která je vybavena porty pro připojení dvou klasických analogových telefonních linek a šesti analogových poboček a dále jedním WAN portem a čtyřmi LAN porty s možností nastavení do režimu NAT nebo bridge.

Díky této funkcionalitě může telefonní ústředna (PBX) pracovat jen jako analogová pobočková ústředna (bez nutnosti internetové konektivity), nebo lze oba analogové vstupní porty (PSTN) využít jako záložní analogové linky pro případ výpadku internetu.

Díky tzv. bypass zapojení je navíc zařízení plně funkční pro PSTN volání (volání prostřednictvím analogových vstupních linek) i při výpadku elektrické energie, odpojení zařízení od elektrické sítě nebo jeho poruše, což lze s výhodou využít např. pro nouzové volání 112 atd.

PBX je vybavena jedním WAN portem a čtyřmi LAN porty s možností nastavení do režimu NAT nebo bridge. Přenosová rychlost je až 100Mb/s. WELL Gate2626 podporuje standard SIP, kodeky G.711u/a, G.723.1, G.726, G.729 a faxový protokol T.38.

Ústředna je vhodná do menších firem, kanceláří, kde je potřeba interního volání mezi pobočkami, přepojování, přesměrování nebo přidržení hovorů. Díky funkci automatické spojovatelky je volající vždy nasměrován tam, kam potřebuje. Ústřednu a její pobočky lze nastavit velmi jednoduše v intuitivním webovém managementu.

Ústředna WELL Gate2626 je výborná alternativa pro uživatele, kteří nechtějí z jakýchkoliv důvodů vsadit pouze na funkcionalitu VoIP internetové telefonie, a uvítají záložní spojení ve formě prověřené analogové linky. Případně pro uživatele, kteří chtějí analogovou ústřednu, ale do budoucna počítají s přechodem na VoIP telefonii. V tomto případě pak stačí pouze zřídit účet u VoIP operátora.

Další články k tématům - Gate2626 - LAN - NAT - PBX - PSTN - SIP - telefonie - ústředna - VoIP - WAN - WELL

Článek ze dne 27. ledna 2011 - čtvrtek

Další články od JOYCE ČR, s.r.o.

Telefonie včera, dnes a zítra

WPS: zabezpečte si snadno a rychle svou WiFi síť

WELL Gate2626: malá analogová PBX s podporou VoIP a funkcemi IP brány