logo

WPS: zabezpečte si snadno a rychle svou WiFi síť

Je a nebo není WiFi síť důvěryhodná? Narozdíl od klasické drátové sítě dokáže WiFi přesahovat fyzické prostory, kde má být provozována, a proto může v někom vzbuzovat nedůvěru ohledně bezpečnosti. Proto je třeba ji používat výrazně opatrněji.

Připravili jsme pro vás jednoduchý návod s ilustračními obrázky nastavení WPS u bezdrátových produktů WELL, které podporují všechny nové WELL produkty. Podobný postup funguje i u bezdrátových produktů jiných značek.

Podle světových průzkumů si až 40 % uživatelů na svém WiFi zařízení neaktivuje žádné bezpečnostní prvky. Uživatelé si buď stěžují na složitost nastavení nebo o nich vůbec neví.

Světová WiFi Alliance učinila vstřícný krok pro zvýšení bezpečnosti domácích sítí právě z hlediska zjednodušení konfigurace pro běžné uživatele a zavedla tzv. WiFi Protected Setup? (WPS).

Díky WPS, který podporuje snadnou konfiguraci silných zabezpečovacích prvků (WPA2) pomocí jediného tlačítka, si nyní i běžní uživatelé mohou snadno zabezpečit svoji síť a zbavit se tak složitého procesu nastavování bezpečnostních mechanismů.

Další články k tématům - bezpečnost - WELL - WiFi - WPS

Článek ze dne 21. dubna 2011 - čtvrtek

Další články od JOYCE ČR, s.r.o.