logo AUDIOPRO s.r.o.
Andrej Hronec

Andrej Hronec

Ředitel společnosti AUDIOPRO

LinkedIn

Videokonferenční cloudové řešení Lifesize například umožňuje přehledně archivovat uskutečněné hovory a další komunikaci v uživatelsky jednoduché knihovně typu YouTube s možností sofistikovaného katalogizování příspěvků. Pro plánování schůzek či sdílení dat zase nabízí kompatibilitu s běžnými plánovacími nástroji, správci kontaktů či vyhledávači, takže účastníky komunikace je možné pozvat přímo z Outlooku nebo Google nástrojů a videokonference se rovnou zanese do plánu aktivit.

Systém je navíc velmi otevřený a dovoluje bezproblémovou spolupráci s jinými řešeními, například jako první umožnil přímou komunikaci s uživateli Skype pro firmy. A protože jde o službu typu SaaS, platí uživatelé jen za to, co skutečně využijí.

Bezpilotní prostředky pro profesionální využití by měly být opravdu využitelné, a to nejen za bezvětří a slunečného počasí, ale například i v mlze a sněhové vánici. Pro využití v terénu je pak důležité nejen to, zda je přístroj vybaven například termokamerou nebo vybavením pro noční pozorování, ale také, zda je možné tyto doplňky jednoduše a rychle instalovat a do několika minut po příjezdu uvést přístroj do chodu.

Na těchto vlastnostech často záleží, zda je akce, která vyžaduje nasazení dronu, úspěšná či nikoli. A někdy jde i o záchranu životů.

11.09.18-ÚT Drony v akci

Nákladných služebních cest ubývá. Stále více firem je nahrazuje využitím nejrůznějších technologií a videokonferencí. Ušetří tak nejen přímé náklady na cestování a ubytování, ale především nákladný čas zaměstnanců z vrcholového managementu firmy, kteří do zahraničí cestují nejčastěji.

Osobní kontakt technologie nenahradí, ale ne na každé jednání je třeba cestovat.

Systémy Screen Innovations jsou velmi jednoduché. Dvoudílný projekční systém pracuje s jedním zdrojem obrazu a jedním zobrazovacím povrchem. Vyniká svou celistvostí, neutralitou barev, mikro-texturou a v neposlední řadě i schopností potlačit ambientní světlo.

V kontrastu k tomu stojí právě LCD video stěny, jejichž složitost vede k exponenciálně vyšší pravděpodobnosti nějaké poruchy. Každá obrazovka musí mít totiž svůj vlastní zdroj napájení a přívod signálu, což znamená dva kabely na každou obrazovku.

Maskování zvuku funguje tak, že do daného prostoru vysíláte uniformní nerušivý zvuk, či spíše speciální druh šumu, který překrývá okolní zvuky. Přítomní ho po chvilce přestávají vnímat, prostředí se tak zklidní. Pokud přijdete do Sound Maskingem vybaveného prostoru, tuto technologii neregistrujete vůbec. Zní to možná překvapivě, ale opravdu to funguje.

Přidaný šum totiž snižuje srozumitelnost lidské řeči. Pokud neslyšíte zřetelně, co někdo říká, slova jsou méně rušivá - pravděpodobně konverzaci vůbec nezaznamenáte a nerozptyluje vás.