logo Český telekomunikační úřad
Marek Ebert

Marek Ebert

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu

LinkedIn

Nové kompetence v digitální agendě jsou pro nás velkou výzvou, současně však i příležitostí ukázat, že vedle uživatelů služeb elektronických komunikací a poštovních služeb dokážeme pomoci i uživatelům digitálních služeb, stejně jako být partnerem jejich poskytovatelům.

Jsem rád, že se nám aukci kmitočtů digitálního rozhlasu DAB+ podařilo dokončit úspěšně, když jsme uspokojili všechny zúčastněné zájemce a podařilo se rozdělit všechny nabízené bloky.

Dalšímu rozvoji zemského digitálního rozhlasového vysílání tak již nestojí nic v cestě.

ČTÚ se na roli koordinátora aktivně připravuje. Již nyní máme zodpovědnost za rovné podmínky na srovnávacích platformách. Postupně také skládáme tým odborníků a řešíme nastavení souvisejících procesů. Výkon nově svěřených kompetencí bude samozřejmě vyžadovat i kvalitní odborníky, a to přirozeně vyžaduje i odpovídající finanční prostředky.

Naším cílem bude v prvním kroku důsledně zmapovat český trh poskytovatelů zprostředkovatelských služeb a navázat s nimi aktivní diskusi. V první fázi budeme přednostně klást důraz na nezbytnou osvětu.

I proto plánujeme brzy uspořádat setkání se zástupci sektoru, na kterém poskytneme prostor pro vzájemnou debatu nad optimálním nastavením dohledu. To je cesta, která se nám osvědčila i v dalších oblastech naší působnosti.

V případech, kdy se prokáže nekvalitní televizní signál, jsme připraveni s provozovateli televizních sítí nadále spolupracovat, jednat, a průběžně vyřizujeme jejich požadavky na doplnění kmitočtů pro dokrytí a zlepšení pokrytí některých lokalit.

Úřad je na výkon nových pravomocí připraven a chápe je jako výzvu posunout se vpřed směrem k digitální agendě. Již jsme zřídili nové oddělení dozoru specializovaných agend.

Jeho počátečním úkolem je zejména správně nastavit postupy pro řešení konkrétních podnětů na porušení zákona, následně provádět kontroly obchodních podmínek, šetřit jednotlivé případy, uveřejňovat rozhodnutí a případně udělovat pokuty.

Stránka 1/2 Další >
Nabídka zaměstnání Český telekomunikační úřad