logo Easy Software s.r.o.
Ondřej Šťovíček

Ondřej Šťovíček

Produktový ředitel společnosti Easy Software

LinkedIn

Ganttův diagram se využívá při řízení projektů pro grafické znázornění naplánování posloupnosti činností v čase. Mezi projektovými manažery je tato vizuální pomůcka velmi oblíbená. K nejčastěji používaným funkcím Easy Projectu patří také timesheety s vykazováním práce zaměstnanců a Resource Management, tedy řízení zdrojů.

Výkazy práce představují přes 11% každodenních úkonů manažerů v Easy Projectu, řízení zdrojů pak více než 10%. Pro projektové manažery je v dnešní době kromě obvyklého plánování také velmi důležité sledovat i ekonomiku projektu.

Vedle profesionální verze nyní poprvé vznikla jakási odlehčená Lite varianta Easy Projectu, která umožní zájemcům okamžitě využívat Easy Project, aniž by si museli cokoli zdlouhavě nastavovat. Provedou pouze pět základních kroků, s nimiž jim pomůže detailní nápověda. K zavedení Lite verze jsme přikročili poté, co se o Easy Project začaly zajímat i menší společnosti a živnostníci. I pro ně je výhodné spravovat svoje projekty profesionálně a na jednom místě.

Na český trh se Easy Project 2019 dostává po ostrých testech v Německu, Francii, Itálii a Španělsku, kde byl v Beta verzi uveden již letos v únoru. Zvolili jsme postupný launch, abychom mohli lépe odladit nové funkce a minimalizovali rizika s přechodem na novou verzi. Český trh je pro Easy Project velmi důležitý.

Jsme rádi, že naše řešení oslovuje firmy všech velikostí a umožňuje jim efektivněji řídit projekty. Naším cílem je získat více zákazníků ze segmentu enterprise tak, aby celkový počet uživatelů Easy Projectu výrazně stoupl. Chceme toto číslo ještě o dva řády zvednout a dostat se tak na desítky milionů uživatelů.

Nové uživatele chceme získat i dalšími funkcemi, které nabídne nová verze s uvedením na trh v průběhu března. Půjde například o Lite verzi, která umožní Easy Project začít efektivně používat od první minuty, bez nastavování a učení.

Vynikající výsledky potvrzují zvyšující se zájem o online nástroje projektového managementu, a to jak u velkých firem, tak malých a středních podniků. Easy Software byl úspěšný nejen na českém a slovenském trhu, který spravuje pražská pobočka, ale také v zahraničí.

Vůbec nejúspěšnějším trhem pro nás bylo v roce 2018 Německo následované Českou republikou, Francií, Maďarskem, Itálií, Spojenými státy, Španělskem, Polskem a Velkou Británií.

Easy Project aktuálně používá na 3500 firem, celkově s ním pracuje 150 až 200 tisíc uživatelů. Naším cílem je toto číslo ještě o dva řády zvednout a dostat se na desítky milionů uživatelů.

Klíčovými trhy pro nás zůstávají země Evropské unie, vedle Německa zejména Itálie, Francie a Španělsko. Mentalitou jsou nám nejblíže a zároveň jsou v porovnání s Českem obrovské. Zároveň jsme snadno schopni tyto trhy obsloužit i z Česka.

Nová verze Easy Projectu pro rok 2019 navíc nabídne tzv. Lite verzi, která umožní tento nástroj ihned používat bez zdlouhavého nastavování - toto řešení uvedeme na trh letos v únoru. Věřím, že jím přesvědčíme další české firmy, aby přešly od neefektivního řízení prostřednictvím excelových tabulek nebo lístečků k modernímu projektovému managementu.

Obavy firem z nízké pracovní morálky zaměstnanců a udržení jejich vysoké výkonnosti jsou v době digitálních technologií již zcela liché. Podle loňského průzkumu TREXIMA nabízela možnost Home Office pouze čtvrtina až třetina českých firem. Přitom jde o benefit, který adepti na zaměstnance přímo vyžadují.

Stránka 1/2 Další >