logo OKsystem s.r.o.
Vítězslav Ciml

Vítězslav Ciml

Ředitel společnosti OKsystem

LinkedIn

Naším záměrem je nabídnout i malým zákazníkům dostupný systém na enterprise úrovni. S novým produktem Babelbox dodáváme platformu pro šifrovanou firemní komunikaci založenou na dostupném mini PC s již integrovanou Enterprise verzí aplikace Babelnet. Zajištění bezpečnosti firemních informačních systémů a komunikace je náročný a nákladný proces, který je zejména u menších firem problémem. Zaměstnanci mají často jedno mobilní zařízení pro soukromou i pracovní komunikaci.

Taková komunikace se navíc odehrává s použitím různých populárních, veřejně přístupných aplikací typu messenger či email, které jsou poskytovány zdánlivě zdarma. Výsledkem je, že citlivá firemní a zákaznická komunikace probíhá bez ohledu na její zabezpečení. Přitom počítačová kriminalita roste výrazným tempem - každý je ohrožený.

Firemní komunikace je dnes ve znamení BYOD (Bring Your Own Device), neboli doslova Přines vlastní zařízení. Stírá se rozhraní mezi vlastním a firemním mobilem, nemluvě o tom, že každý mobil je dnes téměř plnohodnotným počítačem, který si každý přizpůsobí svým potřebám, co do množství a typů stáhnutých aplikací.

Výsledkem je, že citlivá firemní komunikace probíhá přes různé emailové programy a messengery bez ohledu na jejich zabezpečení. Přitom počítačová kriminalita roste výrazným tempem a každý je ohrožený. Zprávy v médiích o geopolitických hrozbách a průmyslové špionáži jenom dokreslují tuto aktuální hrozbu.