logo OKsystem a.s.

Vítězslav Ciml

Ředitel společnosti OKsystem

Vítězslav Ciml - OKsystem s.r.o.logo OKsystem s.r.o.LinkedIn

Naším záměrem je nabídnout i malým zákazníkům dostupný systém na enterprise úrovni. S novým produktem Babelbox dodáváme platformu pro šifrovanou firemní komunikaci založenou na dostupném mini PC s již integrovanou Enterprise verzí aplikace Babelnet. Zajištění bezpečnosti firemních informačních systémů a komunikace je náročný a nákladný proces, který je zejména u menších firem problémem. Zaměstnanci mají často jedno mobilní zařízení pro soukromou i pracovní komunikaci.

Taková komunikace se navíc odehrává s použitím různých populárních, veřejně přístupných aplikací typu messenger či email, které jsou poskytovány zdánlivě zdarma. Výsledkem je, že citlivá firemní a zákaznická komunikace probíhá bez ohledu na její zabezpečení. Přitom počítačová kriminalita roste výrazným tempem - každý je ohrožený.

Ivo Rosol

Ředitel vývojové divize společnosti OKsystem

Ivo Rosol - OKsystem s.r.o.logo OKsystem s.r.o.

Malé firmy často nemají vlastní IT odborníky a potřebují jednoduše nasaditelné systémy nenáročné na údržbu. Plnohodnotné podnikové řešení typu Babelbox zajistí komunikační bezpečnost i pro nejmenší společnosti.

Není nutné akceptovat jako standard nezabezpečenou komunikaci, která je rizikem pro obchodní informace, odborné know-how a další chráněné údaje. A nemusíte mít vlastní serverovnu, stačí malý Babelbox.

Vítězslav Ciml

Ředitel společnosti OKsystem

Vítězslav Ciml - OKsystem s.r.o.logo OKsystem s.r.o.LinkedIn

Firemní komunikace je dnes ve znamení BYOD (Bring Your Own Device), neboli doslova Přines vlastní zařízení. Stírá se rozhraní mezi vlastním a firemním mobilem, nemluvě o tom, že každý mobil je dnes téměř plnohodnotným počítačem, který si každý přizpůsobí svým potřebám, co do množství a typů stáhnutých aplikací.

Výsledkem je, že citlivá firemní komunikace probíhá přes různé emailové programy a messengery bez ohledu na jejich zabezpečení. Přitom počítačová kriminalita roste výrazným tempem a každý je ohrožený. Zprávy v médiích o geopolitických hrozbách a průmyslové špionáži jenom dokreslují tuto aktuální hrozbu.

Ivo Rosol

Ředitel vývojové divize společnosti OKsystem

Ivo Rosol - OKsystem s.r.o.logo OKsystem s.r.o.

Některé biometrie umí příslušný software dokonce rozpoznat lépe než člověk - jde například o biometrie ruky, chůze nebo oční duhovky. Poskytuje tak možnost automaticky nalézt a rozpoznat konkrétního jedince mezi mnoha jinými.

Systémy založené na biometrii je proto přínosné používat pro zajištění nezastupitelnosti a řízení logické i fyzické bezpečnosti. Pro některé naše zákazníky jsme například implementovali docházkový systém se čtečkami otisků prstu.

Osobně očekávám, že pozitivní roli v budoucí adopci biometrických technologií přinesou mobilní telefony, ve spojení s bezkontaktními platbami a mobilním bankovnictvím.

Martin Procházka

Ředitel společnosti OKsystem

Martin Procházka - OKsystem s.r.o.logo OKsystem s.r.o.LinkedIn

Je pro nás velká čest se umístit mezi šesticí nejlepších ICT společností a být vyznamenán v nádherných prostorách Španělského sálu. Letošní vítězství v oborové kategorii navázalo na ocenění z minulých ročníků a je pro nás závazkem pro další práci.

Stránka 1/2 Další >