logo Greendata s.r.o.
Zdeněk Maršál

Zdeněk Maršál

Obchodní ředitel společnosti Greendata

LinkedIn

Snažíme se vyjít zákazníkům vstříc a minimalizovat fyzické kontakty - trh na to reaguje také velmi pozitivně. Registrujeme meziroční růst cloudových služeb kolem 17%, nejvíce nám však rostou služby serverhousingu, tedy služby, při které si zákazníci nechávají vlastní servery provozovat v datacentru.

Aktuálně evidujeme zhruba 22% nárůst zájmu o serverhousingové služby v porovnání s loňským rokem.

Mezi naše zákazníky na volné noze patří především webaři a vývojáři. Od začátku roku 2020 jsme také zaznamenali téměř pětinový nárůst poptávek serverhousingových služeb ze strany fyzických osob oproti stejnému období v roce 2019.

Tento trend dále kopíruje aktuální zvýšený zájem fyzických osob o hosting či housing zařízení NAS pro usnadnění home office při sdílení souborů napříč různými platformami Windows, macOS nebo Linux či o mobilní zařízení systémů Android, iOS a Windows.

Co se týče datových služeb, ty mají teď zelenou, protože šíření koronaviru právě nahrává automatizaci, a když jde o automatizaci, pak jde o nová datová spojení, úložiště atd.

Firmy poskytující například cloudové služby můžou nyní část svých serverů oddělit a skrze DC6.cz je geograficky provozovat v jiné části Prahy. To také zvyšuje odolnost jejich služeb pro případy, že bude např. část Prahy ochromena rozsáhlým výpadkem elektřiny, záplavou nebo postižena jinou živelnou událostí.

DC6.cz je vhodnou platformou pro housovaní záložních serverů, které si zákazníci mohou oddělit od serverů housovaných u jiných poskytovatelů.

Naše březnová nabídka je určena všem zákazníkům, kteří se bojí výpadku serveru ať již z bezpečnostních nebo ekonomických důvodů. A neomezujeme se v nabídce pouze na nové zákazníky, sleva se vztahuje i na stávající klienty, kterým k jejich jednomu serveru přidáme se slevou ten druhý a zvýšíme mu tak odolnost hostovaných služeb.

Zákazník, který si objedná server, jež má v základu 8GB RAM a 2x 1TB HDD získá s únorovou nabídkou finální konfiguraci 16 GB RAM a disky v konfiguraci 2x 2 TB RAID 1. Každému novému klientovi je navíc zaručena možnost vrácení peněz do třiceti dnů od zřízení služby, pokud s ní nebude spokojen.

V Greenhousingu víme, že s přechodem k novému poskytovali internetových služeb je spojena celá řada technických kroků, proto všem novým zákazníkům nabízíme pomoc s migrací. Získají tedy nejen výhodnou dvojnásobnou konfiguraci, ale i asistenci od našich administrátorů.

Stránka 1/3 Další >