logo

Bezkontaktní serverhousing

Pokračující trend v přesunu podnikatelských aktivit do online prostředí zvyšuje zájem o provozování serverů v datacentrech a serverhousingové služby. Vše je dnes již možné zařídit i zcela bezkontaktně, na dálku - bezpečně bez osobní přítomnosti a návštěvy datového centra.

Společnost Greendata aktuálně nabízí zdarma služby bezkontaktního Serverhousingu a Rackhousingu v novém datacentru DC6.cz Shiran Tower na Praze 6.

Službu připravila spolu s prodejcem počítačových serverů. Při nákupu vybraného hardwaru je v rámci prodejního procesu na Czech-Server.cz možné servery nechat housovat - uložit je v datacentru DC6.cz, jako to udělalo již přes 900 firem z EU.

"Snažíme se vyjít zákazníkům vstříc a minimalizovat fyzické kontakty - trh na to reaguje také velmi pozitivně. Registrujeme meziroční růst cloudových služeb kolem 17%, nejvíce nám však rostou služby serverhousingu, tedy služby, při které si zákazníci nechávají vlastní servery provozovat v datacentru. Aktuálně evidujeme zhruba 22% nárůst zájmu o serverhousingové služby v porovnání s loňským rokem," říká Zdeněk Maršál, obchodní ředitel společnosti Greendata.

Servery je možné také přivézt, nebo zaslat poštou či kurýrem. Jejich převzetí od kurýra, vybalení, otestování, umístění do racku a zapojení/instalaci zajistí odborný personál datacentra.

Cena serverhousingu 1U (umístění a zajištění provozu serveru s výškou 1U) vychází po slevě na 465 Kč bez DPH měsíčně. Celou operaci je také možné kdykoliv konzultovat se zástupci datacentra.

Toto řešení je nejen levnější a bezpečnější, ale také v budoucnu usnadní případné zásahy, popř. výměnu komponent, a umožní rozšiřování serveru, protože sídla prodejce a datacentra jsou poblíž.

"Zhruba 12% meziroční nárůst poptávky zaznamenáváme u terminálových serverů, 8% u výkonných routerů a firewallů a 15% meziroční nárůst je u služby zálohování v cloudu," potvrzuje zvýšený zájem Miroslav Holeček, jednatel společnosti ATICOM - provozovatele Czech-Server.cz - specializovaného e-shopu se serverovým HW.

Článek ze dne 24. listopadu 2020 - úterý

Další články od Greendata s.r.o.