logo

Pronájem serveru: Cluster server 4X Greenhousing

Geografický High Availability Cluster 4X je technické řešení server cluster spojující dva 4-jádrové Dedikované servery 4X s cílem zajištění nepřetržitého provozu služeb. Jedná se tak o pronájem serverů.

Těmito službami poskytovanými clusterem můžou být služby poštovního serveru, proxy serveru, souborového serveru, databázového serveru atd. V případě poruchy či výpadku primárního serveru přebírá plnohodnotně jeho úlohu druhý, stejně nakonfigurovaný server včetně záloh, a to v řádu vteřin.

Mezi oběma servery je k dispozici vyhrazené síťové spojení, přes které se neustále kontroluje dostupnost obou serverů. V jednom okamžiku běží služba (např. poštovní server) pouze na jednom serveru, stejně tak jako IP adresa, na které je služba provozována je aktivní pouze na jednom serveru.

Toto řešení se vyplatí jak fyzickým tak i právnickým osobám, které se věnují podnikání na internetu s vysokou citlivostí na dostupnost.

Řešení Cluster server 4X je možné objednat i ve variantě Managed, tedy se správou prostřednictvím Instalace serveru Basic Plus.

Greenhousing má navíc servery uloženy ve dvou na sobě nezávislých datacentrech čímž odolávají nejen HW selhání, ale i případným výpadkům (elektřiny, konektivity) nebo živelným pohromám.

Technické parametry služby:

Cluster server 4X Greenhousing jsou dva fyzické servery provázané technickým řešením.

Další články k tématům - AMD - cluster - CPU - CSR - Datacentrum - Green - konektivita - levný server - Linux - Managed - pronájem serveru - RAID - RAM - server cluster - SLA

Článek ze dne 20. ledna 2012 - pátek

Další články od Greendata s.r.o.