logo

Nejprodávanější značkou autokamer v Česku je Mio

Podle interních údajů založených na průzkumech trhu se společnost Mio Technology dostala ve druhém čtvrtletí 2020 na čelo žebříčku prodejů palubních kamer v České republice. V tomto období prodala nejvíc autokamer na počet kusů a v kategorii utržených částek dosáhla nejvyšší hodnoty - získala tak největší část tržního podílu.

Srovnáme-li prodeje autokamer v ročních obdobích k dnešku - tedy období 7/2018 - 6/2019 a období 7/2019 - 6/2020, rostl trh autokamer v České republice tentokrát jen o 2%. Za nízkým růstem stojí nepříznivá situace na trhu v souvislosti s navirem COVID-19, která byla znát již v březnu 2020.

Ve stejném ročním srovnání však značka Mio v prodejích autokamer rostla, a to dokonce o 33%. Z cenových pásem si pak v Q2/2020 nejvíce zákazníci oblíbili pásmo 2490 - 2990 Kč.

Potvrzuje se tak psychologická hranice nákupu autokamery do 3 tisíc Kč a při jejím překročení výrazné očekávání kvality a dalších doplňkových funkcí.

7 modelů Mio v TOP 25 autokamer v České republice

V žebříčku 25 nejprodávanějších autokamer v České republice v 2. čtvrtletí 2020 se tentokrát objevilo hned sedm modelů autokamer Mio.

Jsou to modely Mio:

"Celkově má značka Mio má přes třicet různě vybavených autokamer na trhu - jejich funkce šijeme zákazníkům na míru jejich potřeb a každý rok uádíme několik nových modelů. Pokud to spojíte s velmi nízkou mírou reklamací a originálním designovým zpracováním, tak věřím, že to jsou důvody, proč si nás také čeští zákazníci postupně oblíbili. Za těmito skvělými prodejními výsledky i navzdory událostem poslední doby vidíme právě tyto důvody, společně s dobrými výsledky v nezávislých testech a s několikavrstvou zákaznickou péčí," říká Martin Dobeš, Country Manager Mio Technology pro Českou republiku a Slovensko.

Produkt roku 2020 pro autokameru Mio

Výkonnost a kvalita zpracování autokamer Mio si získává přiznivce nejen u youtuberů a testerů, ale i dashcammerů (řidiči sbírající akční záběry z různých situací na českých silnicích).

Prestižního ocenění se Mio dočkalo také od magazínu Computerworld, a sice pro autokameru MiVue 798 WiFi 2,5 k. Stejné autokameře pak nezávislý magazín TESTADO udělil vysoké hodnocení 9.1!

Mezi oceňované autokamery patří i MiVue C570 nebo MiVue J85 WiFi 2,5 k.

Novinky autokamer Mio pro rok 2020

Mio navíc každý rok uvádí několik technologicky pokročilých novinek. Mezi posledními byla 2,5 k QHD autokamera Mio MiVue 798 WiFi, Mio MiVue C570 (Sony Starvis) nebo Mio MiVue 826 WiFi (60 fps). Debutovala nedávno rovněž s duálními kamerami pro motocyklisty (MiVue M760D).

Během tohoto roku společnost již představila další modely, jako je MiVue C560, MiVue C314, MiVue C512 a další připravuje během následujících podzimních měsíců.

Další články k tématům - autokamera - COVID-19 - WiFi - Martin Dobeš

Článek ze dne 26. září 2020 - sobota

Další články od Mio Technology