logo

Úsekové měření rychlosti v autokamerách Mio

Mio přináší v autokamerách série 8xx možnost zobrazení průměrné rychlosti během celého měřeného úseku s odpočítáváním do jeho konce. Máte-li tedy např. MiVue 821 nebo 826 WiFi, můžete si přes WiFi nebo SD kartu zdarma aktualizovat firmware a získat tak novou užitečnou funkci.

V praxi to funguje tak, že je řidič upozorněn nejen dostatečně dlouho před začátkem úsekového měření (standardní upozornění na radar), ale především v průběhu celého úsekového měření a na jeho konci.

Dozví se svoji průměrnou rychlost, zbývající čas a vzdálenost do konce úsekového měření. A to za současného zobrazení rychlostního limitu.

Může tedy včas zareagovat v průběhu celé doby, a ne jen pouze při ukončování měřeného úseku, jak se to dnes často děje.

Doposud bylo upozorňování na měřené úseky stejné, jako upozorňování na běžné rychlostní radary (nebo kamery na křižovatkách pro snímání jízdy na červenou) - tedy jen v jednom bodu.

Přesto v marketingových materiálech výrobců autokamer najdete, že upozorňují na měřené úseky (s výjimkou Mio). Nejde však o plnohodnotnou funkci.

Díky upozornění v dostatečné vzdálenosti a v závislosti na rychlosti vozu a funkci Smart Alert budete vždy vědět, jak rychle můžete jet.

Tedy čím rychleji jedete, tím dříve vás Mio kamera upozorní. S touto funkcí přišlo Mio jako první a je patentována.

Bezplatné aktualizace databází radarů jsou po celou dobu životnosti zařízení.

Další články k tématům - aktualizace - autokamera - firmware - měření rychlosti - radar - WiFi

Článek ze dne 14. prosince 2020 - pondělí

Další články od Mio Technology