Každoročně zjišťujeme a porovnáváme, kolik zpráv naši zákazníci na Štědrý den, Silvestra a Nový rok odeslali. Jak si však přání prostřednictvím mobilních telefonů stojí v porovnání s ostatními ?
SMS a MMS s velkým náskokem vedou
Nejčastější formou blahopřání k Vánocům a novému roku je posílání SMS (nebo MMS) zpráv. Typické je to zvláště pro zákazníky T-Mobile a mladší lidi. Ostatní způsoby následují až s velkým odstupem, v celkovém součtu je využívá jen zhruba třetina populace. Každý přitom má svá specifika. Rukou psaná přání posílají spíše zákazníci O2 (24 %) a starší lidé, volání z mobilního telefonu využívají častěji zákazníci Vodafone (16 %).
Pošta nestačí - ani ta elektronická
Tradiční vánoční a novoroční blahopřání odesílaná klasickou poštou jsou v posledních letech na ústupu. Přestože téměř každý alespoň jedno podobné přání obdrží, jenom část z nás je také sama píše. Pouze 20 % lidí jich odešle více než pět.
Ani e-maily, které jinak běžnou poštu postupně ve všem nahrazují, nejsou pro sváteční přání příliš oblíbenou variantou. Přestože dvě třetiny lidí odešlou alespoň jeden blahopřejný mail, jen třetina jich zašle více než pět. Zhruba čtvrtina lidí dokonce neobdrží žádné přání elektronickou poštou. V kontrastu s tím každý z nás na Vánoce a Silvestra dohromady pošle v průměru 28 blahopřejných SMSek – u obou příležitostí jsou přitom počty zhruba vyrovnané.
Vánoční a novoroční SMS
SMS přání k příjemnému prožití Vánoc nepíše pouze zhruba 6 % lidí. Ostatní průměrně zašlou na 14 takových zpráv. Každý desátý člověk dokonce napíše nebo obdrží více než dvacet vánočních textových zpráv.
Jen velmi málo z nás neposílá během silvestrovských oslav žádné SMSky a prakticky všichni v tuto dobu nějaké přání na mobilní telefon obdrží. Zhruba polovina lidí napíše i obdrží více než deset SMS novoročenek. V zásadě se však posílání vánočních a silvestrovských zpráv příliš neliší.
Pouze jeden z dvaceti lidí nepošle na Vánoce a na Nový rok žádnou SMS. Mezi zákazníky T-Mobile jsou to dokonce jen 2 %, v případě uživatelů Vodafone naopak plných 12 %. SMS o svátcích neposílá 9 % lidí z věkové skupiny 46 - 59 let.
Pomocí mobilů si blahopřejeme bezesporu velmi rádi, s originalitou to však mnohdy bývá slabší. Celých 43 % z nás posílá svým známým a přátelům jednotnou podobu SMS nebo MMS přání.
Článek ze dne 19. prosince 2008 - pátek
Lidé si o svátcích nejraději přejí formou SMS a MMS zpráv
T-Mobile podpořil vznik unikátního průvodce Prahou bez bariér
Na Vánoce se těšíme, a o dárcích se raději dohodneme předem
Letos pomáhal rekordní počet zaměstnanců T-Mobile
Rovné příležitosti 2008 patří T-Mobile
T-Mobile vede v počtu SIM karet
BlackBerry pro každého s novou službou od T-Mobile
T-Mobile o Vánocích naděluje dárky všem zákazníkům
T-Mobile uvádí nový tarif pro M2M aplikace
Huawei dodá technologii pro modernizaci 2G sitě T-Mobile
T-Mobile vytvořil společný tým pro péči o zákazníky a prodej
Výrazná sleva na data, nebo notebook s internetem za 1 Kč
T-Mobile představil první telefon s operačním systémem Android
Zuzana Labantová posiluje marketingové oddělení T-Mobile
Čtvrté číslo herního magazínu FRAG právě vychází
Vyhrajte s T-Mobile iPod Touch
Notebook HP s datovým připojením za 999 korun od T-Mobile
Neomezené surfování s Internet ADSL od T-Mobile
T-Mobile zlevňuje roaming v Evropské unii
T-Mobile otvírá SMS bránu a zavádí MMS bránu
Firmy volají s T-Mobile za 0 Kč
První chvíle iPhone u T-Mobile
Petr Hlaveš ředitelem Útvaru rezidentního prodeje T-Mobile
iPhone u T-Mobile již za 1 korunu
Kolika let se dožívá hrabáč kapský ? Volejte 1183
Ferrari World Championship v mobilu
T-Mobile jedničkou v tarifních zákaznících
T-Mobile začne prodávat iPhone 3G už 22. srpna
Více než 75 tisíc lidí si volá s nejbližšími zdarma
Mobilní portály T-Mobile doplněny o další oblíbené služby
T-Mobile a nový notebook za výhodnou cenu
Zahájení prodeje T-Mobile MDA Compact IV
Univerzální 4G USB modem nově v nabídce T-Mobile
T-Mobile ProfiNet je pevná linka, mobil i inernet na míru a pod jednou střechou
Nová Nokia 6650 exkluzivně jen u T-Mobile
T-Mobile a Apple nabídnou iPhone 3G v Česku do konce roku
T-Mobile se stal jobpilot.cz Zaměstnavatelem roku 2008
Nový MDA Compact IV s exkluzivní designem T-Mobile
T-Mobile Rodina si volá zdarma