logo

Tech Data představila svůj sklad v Boru u Tachova

Zboží do skladu dováží 1400 kamionů měsíčně, v současnosti dosahují zásoby ve skladu hodnotu téměř 5 miliard českých korun. Sklad napřímo vybavuje objednávky z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa, slouží i jako centrální evropský sklad pro vybrané produkty některých výrobců, např. HP nebo Cisco.

Prohlídku svého nejmodernějšího skladu v Evropě zorganizovala světová špička v oblasti distribuce IT, společnost Tech Data. Na čtvrtek 19. listopadu 2009 sezvala novináře a své obchodní partnery do Boru u Tachova, kde v létě tohoto roku zahájilo provoz nové logistické centrum Tech Data pro střední Evropu.

Aktuální skladová plocha téměř 50000 m², zásoby v hodnotě 5 miliard korun nebo plánovaný obrat ve výši až 65 miliard Kč. To jsou jen některá čísla, která charakterizují projekt největšího skladu skupiny Tech Data mimo území Spojených států amerických. Společnost investovala do technologií skladu asi 9 milionů euro a na jeho vybavení je to znát. I proto patří podle představitelů firmy mezi nejmodernější sklady v Evropě vůbec.

Účastníky prohlídky doprovázeli mimo jiné obchodní ředitel společnosti Tech Data Distribution, která v České a Slovenské republice skupinu zastupuje, Ladislav Kocour, a ředitel operací Petr Jahoda. Ten přítomné podrobně seznámil s významem nového skladu pro region i celou Evropu. Sklad totiž nebude jenom zásobovat IT resellery ve střední Evropě, tedy v Česku, Slovensku, Maďarsku, Rakousku a Německu, ale bude sloužit i jako centrála pro menší evropské sklady, například pro produkty HP spotřební materiál, značky Xerox, Intel, WD nebo Cisco.

Sklad v současné chvíli zaměstnává 150 lidí, kteří za měsíc expedují na 300000 balíků nebo palet k partnerům či zákazníkům, nebo do menších skladů Tech Data v Evropě. Aby mohlo být zboží k zákazníkům odesláno včas, zásobuje sklad 1400 kamionů měsíčně, které dovážejí výrobky z oblasti IT a spotřební elektroniky přímo od dodavatelů.

Petr Jahoda ve své prezentaci zdůraznil, že možná ještě důležitější než čísla jsou technologie, kterými sklad v Boru u Tachova disponuje. "Logistické centrum v Boru u Tachova totiž výrazně přispělo ke zkrácení dodacích lhůt. Podařilo se to například díky využívání informačního systému, zavedením automatického dopravníku od společnosti Siemens nebo udržováním veškerých dat on-line přes bezdrátové sítě. Objednávky se díky tomu vyřizují už do jedné hodiny," říká Jahoda. Bor u Tachova má navíc výbornou polohu, leží přímo u dálnice D5.

Podle obchodního ředitele Tech Data Distribution Ladislava Kocoura se do budoucna počítá s dalším rozvojem logistického centra. "Podmínky v Boru u Tachova nám to umožňují. Již teď prochází skladem pětina objemu všeho zboží Tech Data v Evropě. Chtěli bychom dále posílit jeho roli nejen v regionu střední Evropy, ale výhledově také na dalších trzích. Do budoucna bychom mohli mít v Boru centralizovaných ve vybraných produktech až 16 zemí," říká Kocour.

Pro zákazníky ve střední Evropě, tedy i v České republice a na Slovensku, má velký význam zavedení tzv. Vertical Business Unit, tedy přímého zásobování z centrálního skladu. V minulosti totiž produkty putovaly z centrálního skladu do meziskladu, tento krok ale se zprovozněním centra v Boru pro některé značky úplně odpadl. V České republice a na Slovensku se to týká například HP spotřebního materiálu, produktů Cisco, Intel a dalších.

Tech Data se chce v tomto a příštím roce zaměřit na rozšíření systému Vertical Business Unit, implementaci českého skladu do centrálního skladu v Boru, ale také třeba na distribuci mobilních telefonů pro německý trh a zavádění nových služeb. Jednou z nich je například tzv. Private Label, která umožňuje označit fakturu i dodávku zboží pouze logem resellera nebo obchodního partnera (a zdůraznit ho v očích koncového zákazníka).

Nové logistické centrum Tech Data pro střední Evropu v Boru u Tachova bylo zprovozněno v roce 2006 a v létě roku 2009 rozšířeno i o sklad pro Česko a Slovensko, aktuálně disponuje prostory o rozloze 48250 m². Díky dobré geografické poloze a nejnovějšímu technickému vybavení umožnilo zvýšit skladové kapacity pro celý region a zkracovat dodací lhůty jednotlivých objednávek. Nedávno oznámila také divize Azlan, přední evropský distributor produktů značky Cisco a řešení pro podnikové sítě, servery a informační systémy, že produkty Cisco pro své zákazníky v Německu, Rakousku a České republice bude distribuovat právě z nového centrálního skladu Tech Data v Boru u Tachova.

Další články k tématům - Boru - Cisco - Data - HP - IT - sklad - Tachova - Tech - Ladislav Kocour - Petr Jahoda

Článek ze dne 24. listopadu 2009 - úterý

Další články od Tech Data Distribution, s.r.o.

Martin Rozehnal, finančním ředitelem Tech Data Distribution

Tech Data potvrdila trend, rekordní zisk na akcii ve třetím čtvrtletí

Tech Data představila svůj sklad v Boru u Tachova

Azlan otevřel největší sklad produktů Cisco v ČR

Petr Chaloupka, nový marketingový manažer pro Autodesk

Tech Data rozšiřuje své portfolio o značku Packard Bell

Azlan nabízí evropským resellerům program Cisco Smart Care Service

Tech Data autorizovaným distributorem kompletního portfolia produktů Targus

Tech Data se přestěhovala do Nových Butovic

Tech Data přesouvá sklad spotřebního materiálu HP do Boru u Tachova

Martin Koubík novým MarCom Managerem Tech Data

Produkty HP Pavilion v nabídce Tech Data Distribution

Tech Data autorizovaným distributorem produktů značky Intel

Tech Data nabízí novým resellerům stotisícový úvěr

Tech Data Distribution postoupila v žebříčku TOP 100 českých firem o šest míst

Tech Data získala ocenění Cisco Worldwide Distributor of the Year

Den uživatelů řešení Autodesk Inventor přilákal více než stovku zákazníků

Tech Data boduje má hned tří celosvětové úspěchy

Doprava zboží v rámci služeb eReseller a Data Exchange levněji

Tech Data oznámila výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2010

Den uživatelů řešení Autodesk Inventor

Tomáš Kácha, novým vedoucím obchodní jednotky Design Software Division CZ/SK

Tech Data Corporation významně posiluje svou pozici na evropském trhu IT distribuce

Azlan pomáhá resellerům získávat kontrakty na obnovu služeb společnosti Cisco

Azlan spouští druhou fázi rozvojového programu go!voice

Podle žebříčku časopisu Fortune je Tech Data 102. největší americkou firmou

Tech Data reaguje na zvýšení cen od výrobců podporou resellerů

Den s AutoCADem Civil 3D narýsovali profesionálové

Azlan otevřen pro mladé talenty

Autodesk a Tech Data pořádají speciální seminář pro uživatele řešení AutoCAD Civil 3D

Dvanáctý ročník Tech Data Forum ve znamení workshopů, školení a certifikací

Tech Data se o zákazníky postará déle

Tým Azlan společnosti Tech Data rozšířen o nové IBM specialisty

Generálním ředitelem Tech Data Distribution byl jmenován Martin Tolar

Divize Azlan společnosti Tech Data představila partnerům nový Virtual Service Model

Evropský Azlan přichází s novinkou pro své partnery

Tým Azlan Cisco společnosti Tech Data v novém roce posílen

Věrnostní program Tech Data Dreams v novém roce s lavinou bodů pro resellery