logo

Electric Emotion Tour: elektromobilem Peugeot iOn kolem ČR

Dokázat schopnosti, vlastnosti a přednosti použití elektromobilu Peugeot iOn a přiblížit tento inovativní produkt veřejnosti - to jsou hlavní cíle výpravy Electric Emotion Tour, která odstartuje 2.8. 2011 z Prahy.

Akci pořádá společnost Peugeot Česká republika společně s dalšími partnery - skupina ČEZ, Terinvest (pořadatel veletrhu AMPER) a portál Elektrika.cz.

Během dvoutýdenní cesty navštíví realizační tým s vozem Peugeot iOn 17 měst po celé České republice a překoná vzdálenost přes 1500 km. Zastávky v jednotlivých městech potřebné k dobití vozu budou moci využít zájemci v daných lokalitách, z řad veřejnosti a vyzkoušet si jízdu elektromobilem.

Projekt Electric Emotion Tour tak přispěje k seznámení široké veřejnosti v regionech s technologií elektrických vozů, jejich vlastnostmi a používání.

Trasa Electric Emotion Tour začne v Praze a protne Plzeň, Karlovy Vary, Teplice, Jablonec, Vrchlabí, Hradec Králové, Letohrad, Olomouc, Ostravu, Zlín, Otrokovice, Lednici, Brno, Dukovany, Jihlavu a Kolín. Dvoutýdenní cestu zakončí Peugeot iOn opět v Praze dne 15. srpna 2011.

V průběhu těchto 14 dní budou měřeny a zaznamenávány údaje o počtu dobití, ujeté vzdálenosti, spotřebě v Kč, aj. Tyto informace poukáží na vlastnosti provozu tohoto elektromobilu a současně budou použity k doložení českých rekordů, o jejichž vytvoření se realizační tým pokusí. Rekordy se budou týkat největší vzdálenosti ujeté elektromobilem za určité časové období a nejnižší spotřeby v Kč. Realizační tým také navštíví postupně všechny okolní státy sousedící s Českou Republikou, aby byl doložen okruh kolem celé ČR.

"Od prosince 2010, kdy byl Peugeot iOn uveden na trh, přijala značka už přes 2000 objednávek, což je velký úspěch. Ovšem než se elektromobil stane běžnou součástí života, je potřeba ještě mnoho kroků vedoucích k rozvoji elektromobility. Jedním z nich je i změna automobilových zvyklostí motoristů. K té vede jak přiblížení elektromobilu lidem, tak i posun v obecném vnímání elektromobilů a jejich vlastností veřejností. Electric Emotion Tour je jedním z projektů, který může této změně zvyklostí napomoci, a proto ho jednoznačně podporujeme," prohlásil k projektu Yann Carnoy, generální ředitel společnosti PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA.

O modelu Peugeot iOn

Tento městský elektromobil v sobě spojuje vynikající poměr mezi prostorností a vnějšími rozměry, výbornou ovladatelnost a vysokou míru bezpečnosti i komfortu. K tomu se přidávají výhody spojení s elektrickou technologií: tichý chod, nulové emise CO2, snadné řízení a jednoduché zapojení do provozu. Díky výkonnému řízení energie z lithium-iontové baterie a optimalizaci rekuperace energie při zpomalování a brzdění dosahuje dojezd ve standardním evropském režimu 150 kilometrů.

Prvním zákazníkem tohoto modelu v ČR je energetická společnost ČEZ. V rámci dvouletého pilotního projektu odebere celkem 65 vozů Peugeot iOn. První nasmlouvané vozy byly předány na jaře letošního roku.

Další články k tématům - baterie - elektromobil - iOn - Yann Carnoy

Článek ze dne 26. července 2011 - úterý

Další články od Terinvest, spol. s r. o.