logo

Elektromobily na AMPER 2011

Před pavilonem F budou vystaveny všechny typy elektromobilů, které jsou dostupné na českém trhu. Vychutnat si pocit ze svezení můžete například v modelech Peugeot iOn nebo Tesla Roadster, který dokáže zrychlit na 100 kilometrů v hodině za pouhé čtyři sekundy.

19. ročník mezinárodního veletrhu AMPER, který se koná od 29.3. - 1.4. 2011 na Výstavišti v Brně láká na elektromobily a bohatý doprovodný program, který se skládá především z odborných konferencí a seminářů - neboť veletrh je určen především pro odborníky.

Z mnoha doprovodných akcí můžeme uvést např. konference "Ceny energií v ČR a SR" za účasti ministrů průmyslu a obchodu z obou zemí. Dále konference "Energie pro budoucnost", kde se bude diskutovat o žhavých tématech jako např. Smart Grids atd.

Na programu bude rovněž seminář o inteligentních budovách, tématu, kterému se věnuje stále větší pozornost z hlediska budoucích představ o moderním bydlení.

Pořadatelskou novinkou je i kooperační setkávání firem, jehož cílem jsou dvoustranná jednání pro klienty, kteří chtějí oslovit zákazníky, ale sami nevystavují. Akce je plánována na 30.3. 2011.

Jedním z lákadel veletrhu AMPER je i výstava elektromobilů, kde se představí prestižní výrobci těchto unikátních dopravních prostředků.

PEUGEOT ČR - Peugeot iOn

Svými výkony a dojezdem na vzdálenost 130 km, za zejména bateriovým článkům lithium-ion, představuje efektivní s současně maximálně ohleduplnou odpověď na požadavky městské mobility. Jeho největšími, ovšem ne jedinými, je kompaktnost a jednoduché používání.

Tesla Motors - Tesla Roadster

Tesla Roadster je supersportovní elektromobil vyráběný společností Tesla Motors. Dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4 sekundy, maximální rychlost je 210 km/h. Dojezd se pohybuje na jedno nabití kolem 400 km.

Roadster byl vyvinut ve spolupráci se společnostmi Lotus a AC Propulsion, v podstatě se jedná o upravený Lotus Elise. Maximální výkon elektromotoru ukrytého pod karoserií z uhlíkových vláken je 248 koní, maximální otáčky 13500 za minutu. Přitom je Tesla Roadster naprosto nehlučný, převodovka je sekvenční manuální.

EVC Group

Mezi další neméně významné vystavovatele elektromobilů patří společnost i EVC Group, která se zabývá přestavbou klasických vozů na elektrický pohon, která zde představí svůj vůz Škoda Superbel na plně elektrický pohon, dále také společnost SOR výrobce autobusů, kde budete moci shlédnout elektrický autobus, který v současné době plně slouží obyvatelům Ostravy.

Další články k tématům - AC Propulsion - AMPER - elektromobil - EVC Group - iOn - Lotus - Peugeot - Roadster - SOR - Škoda - Tesla - veletrh

Článek ze dne 25. března 2011 - pátek

Další články od Terinvest, spol. s r. o.