logo Universal Robots A/S

Snadná konfigurace robotického pracoviště

Application Builder je online konfigurační nástroj, který přibližuje automatizační dovednosti běžným pracovníkům, vede uživatele krok za krokem všemi požadavky nezbytnými pro výběr správného robota a správného koncového nástroje.

Konfigurační nástroj Application Builder usnadňuje nastavení a nasazení robotického pracoviště, a zároveň rozšiřuje schopnosti a flexibilitu kolaborativních robotů. Provádí zákazníka celým procesem tvorby úspěšné aplikace na robotech Universal Robots, která je přizpůsobená požadovanému výkonu a nákladům.

"Neustále se snažíme inovovat naše technologie a zpřístupňovat je stále širšímu spektru uživatelů. Application Builder dává komukoliv do rukou nástroje a dovednosti, které potřebuje k rychlé a úspěšné konfiguraci a nasazení robotické aplikace s jistotou, že splní jeho konkrétní požadavky. Zákazník tak má možnost pochopit všechna pro a proti konkrétních konfiguračních možností a získat potřebné znalosti k finalizaci kompletního řešení," říká Stefan Stubgaard, vedoucí globálního kompetenčního centra v Universal Robots.

V rámci nástroje jsou aktuálně dostupné tři nejvyužívanější kolaborativní aplikace, včetně obsluhy strojů, montáže, a balení a paletování.

Application Builder poskytuje kompletní konfigurační šablonu k vytvoření konkrétní aplikace. Zákazníky provádí prostřednictvím konfigurační otázek, jež pomáhají definovat nejvhodnější koncový nástroj z pohledu požadavků na výkon a na celkové náklady.

Zobrazuje způsob integrace dalších zařízení s rozhraním robotického ramene, a seznamuje uživatele s tím, jak naprogramovat robota na specifické požadavky jako například nastavení torzního momentu pro aplikace šroubování nebo uspořádání pro skládání palet.

Postupně budou do nástroje přidávány i další aplikace.

Článek Universal Robots A/S ze dne středa 14. listopadu 2018

Další články od Universal Robots A/S