logo CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Zdravotnický software MEDICUS reaguje na požadavky lékařů

CompuGroup Medical reaguje na nejaktuálnější požadavky lékařů a uvolňuje aktualizaci svého ambulantního IS MEDICUS, která nově lékařům umožňuje odesílat dávky elektronicky také na VZP nebo vypisovat pacientům žádanky v přehledné grafické podobě.

Nová funkcionalita s názvem eDávky informačního systému MEDICUS lékařům v ambulancích výrazně usnadní komunikaci s VZP (Všeobecná zdravotní pojišťovna). Nyní totiž lékaři mohou pojišťovně odesílat dávky elektronickou formou, což jim výrazně zjednoduší nutnou agendu. Při elektronickém podání totiž dochází k online kontrole vyúčtování a lékaři tak získají okamžitou zpětnou vazbu, zda byly dávky správně připraveny. Urychlí se tak čas i proces získávání financí od pojišťoven.

"Nejnovější aktualizace v oblasti elektronického odesílání dávek reaguje přímo na požadavky lékařů. Ti nyní nebudou nuceni vyplňovat faktury ručně a složitě hledat potřebné soubory. Díky inovaci mohou nyní lékaři všechny potřebné informace zaznamenávat přehledně a odesílat z pohodlí ordinace. Tím se celý proces vyplácení dávek výrazně zjednoduší a urychlí", sdělil Vladimír Přikryl, jednatel společnosti CompuGroup Medical.

V rámci plánované inovace informačního systému MEDICUS se společnost CompuGroup Medical zaměřila také na usnadnění a urychlení rutinní administrativy. Nová verze softwaru tak nyní umožňuje lékařům vypisovat žádanky pro pacienty v přehledné grafické podobě. Díky tomu si mohou ambulance jednoduše vytisknout vyplněné žádanky přímo z počítače a nemusí řešit problémy s nedostatkem místa na předtištěném formuláři.

"Chtěli jsme, aby inovace zobrazovala lékařům reálnou podobu žádanky už při jejím vyplňování. Zápis textu do žádanky budou tedy moci lékaři provádět přímo do grafického formuláře ve svém počítači. Velikost písma se bude automaticky přizpůsobovat podle množství textu. Dílčím záměrem nové aktualizace bylo vyslyšet co nejvíce žádostí ze strany uživatelů. Proto jim systém nově umožňuje například automaticky doplňovat do systému ujeté kilometry v rámci pracovní cesty, a to díky údajům z maps.google.com", uvedl Jindřich Fiala, ředitel divize lékařského softwaru společnosti CompuGroup Medical.

MEDICUS 3- chytrý program pro náročné uživatele

Programy řady MEDICUS 3 patří mezi nejrozšířenější a designově nejmodernější zdravotnický software v naší republice. Díky své rozmanitosti a dostupnosti mnoha funkcí jsou vhodné pro široké spektrum odborností. Využijí jej jak samostatní lékaři, tak i velká zdravotnická zařízení s desítkami lékařů. Určen je zároveň pro lázně, stomatology, LDN, polikliniky či jiná malá zdravotnická zařízení.

Úpravy v aktualizaci MEDICUS:

Článek CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. ze dne 15. srpna 2012 - středa

Další články od CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Acronis Backup 12.5