logo DataScript s.r.o.

Certifikované školení pro správce diskových polí CLARiiON

DataScript ve spolupráci s EMC připravili první EMC certifikované školení pro správce diskových polí CLARiiON. Zákazníci provozující disková pole EMC CLARiiON mají tak poprvé příležitost ve dnech 11. - 14.4 2011 absolvovat certifikované školení jejich správy v České republice.

IT specialisté tak mají nyní poprvé možnost absolvovat certifikovaný kurz bez nutnosti cestovat do zahraničí. Čtyřdenní školení správy úložišť řady EMC CLARiiON se koná v termínu 11. až 14.4. 2011 v pražském školicím centru společnosti DataScript.

Disková pole CLARiiON mají v České republice rozsáhlou instalovanou bázi a informace poskytované v kurzu jsou, díky společným prvkům v administraci, validní i pro nově uvedenou produktovou řadu VNX.

Hlavní náplní chystaného školení je problematika integrace řešení EMC CLARiiON v prostředí Windows a Linuxu pro Fibre Channel a iSCSI a témata související s jejich provozem a správou. Kurz je koncipován jako velmi interaktivní, s individuálním přístupem a praktickými cvičeními. Další informace o kurzu jsou k dispozici v jeho podrobném popisu (PDF).

"Díky spolupráci s českým zastoupením EMC jsme připravili první certifikovaný kurz, zaměřený na oblíbené řešení pro ukládání a správu dat ve firmách," říká Iveta Babulenková, ředitelka společnosti DataScript. "Věříme, že mezi zákazníky provozujícími systémy EMC CLARiiON bude o školení značný zájem, jelikož se poprvé koná v České republice a náklady na jeho absolvování jsou méně než poloviční, v porovnání s kurzy pořádanými v zahraničí."

"I přes uvedení nové produktové řady VNX tvoří disková pole CLARiiON CX podstatnou část instalovaných úložišť v České republice a díky své spolehlivosti budou v provozu pravděpodobně ještě dlouho," dodává Luděk Šafář, Manager Tech Consultant, společnosti EMC Czech Republic. "Zároveň jsou mnohé postupy použitelné jak pro stávající, tak pro nově instalovaná disková pole. I proto jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení novou možnost kvalitně proškolit své zaměstnance, aniž by museli cestovat za hranice."

Školicí centrum DataScript pravidelně realizuje i další certifikované kurzy k produktům EMC, jako jsou například EMC NetWorker, EMC Avamar či EMC Data Domain.

Další články k tématům - CLARiiON - iSCSI - kurzy - Linux - NetWorker - školení - VNX - Iveta Babulenková - Luděk Šafář

Článek DataScript s.r.o. ze dne 16. března 2011 - středa

Další články od DataScript s.r.o.

Red Hat Enterprise Linux 6: nová certifikovaná školení

Certifikované školení pro správce diskových polí CLARiiON