share itpoint.cz

CIIRC je připojen k metropolitní síti Dial Telecomu

Dial Telecom připojil do své vysokorychlostní metropolitní sítě zcela nové pracoviště ČVUT - Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky v pražských Dejvicích.

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) tak díky konektivitě s metropolitní sítí může využít internetové, datové a hlasové služby na nejvyšší dosažitelné úrovni, srovnatelné se světovou špičkou.

Mezi další nově připojené lokality v Praze patří administrativní budova A7 Office Center v pražských Holešovicích a obchodní centrum Prague Marina. Cílem společnosti je poskytovat všem novým významným administrativním centrům v Praze datové služby na světové úrovni.

Metropolitní síť Dial Telecomu má přitom v podstatě neomezenou kapacitu. V současnosti zahrnuje více než 250 km optických kabelů a nabízí vysoké přenosové kapacity v násobcích hodnoty 10 Gb (n x 10 Gb). Je napojena na páteřní síť Dial Telecomu v České republice a zároveň na téměř všechny existující sítě v zahraničí.

Rozšiřování sítě následuje výstavbu kancelářských prostor v Praze

Kromě tří nově připojených objektů využívá služeb Dial Telecomu a její metropolitní sítě řada významných administrativních budov v Praze. Jde například o Polygon House, Pankrác House, administrativní centrum Trianon, Zlatý Anděl či business centrum Quadrio.

Předposledními připojenými členy jsou The Blox na Evropské, Meteor C, Corso Court, BB Centrum DELTA, Aviatica, Enterprise a BC Šaldova, ale i celá řada dalších.

Metropolitní síť Dial Telecomu se tak rozrostla v poslední době o více než 30 nových administrativních a moderních budov na území Prahy.

Optická síť jako konvergenční médium budoucnosti

U optické sítě obecně platí, že omezení v rychlosti přenosu je dáno spíš typem použitých koncových zařízení než sítí samotnou. Oproti metalické síti má kromě vyšší přenosové kapacity celou řadu dalších výhod. Jde především o elektromagnetickou imunitu, bezpečnost provozu, odolnost proti odposlechu, vysokou provozní spolehlivost a mechanickou i chemickou odolnost optických kabelů.

Dial Telecom začal metropolitní síť v Praze budovat po roce 2000 a každoročně investuje nemalé prostředky do jejího dalšího rozvoje. Pevné připojení klientů optickým kabelem, vedeným převážně v bezpečí pod povrchem země, umožňuje vysokou rychlost a libovolnou přenosovou kapacitu datového a hlasového připojení, ale také jednoduchost a úsporu provozních i investičních nákladů.

Dial Telecom zajišťuje v této oblasti komplexní služby - od vybudování trasy k zákazníkovi, přes koncová zařízení až po garantovaný přístup k internetu. Vlastní páteřní a metropolitní optická síť umožňuje zřídit přístupové linky s maximální možnou kvalitou, a zejména u vysokých kapacit navíc s velmi zajímavou cenou.

Technologie využívající optickou síť jako základní přenosovou vrstvu jsou nejčastěji na bázi DWDM nebo CWDM. Nad základní infrastrukturou provozuje Dial Telecom rozsáhlou IP MPLS síť, síť na bázi L2 Ethernetu a SDH síť pro synchronní přenosy - zejména hlasu.

Společnost Dial Telecom vlastní a provozuje rozsáhlé metropolitní sítě v rozsahu cca 1000 km tras, kromě Prahy je to dále v Brně, Plzni, Ostravě, Hradci Králové, Boskovicích, Jihlavě a Hodoníně. Tam, kde není optická síť k dispozici a kde není její budování efektivní, doplňuje kvalitní pokrytí internetem rádiová síť.

Kromě komplexního poskytování internetových služeb se Dial Telecom zabývá například také hlasovými, cloudovými či telemetrickými službami.

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 31. ledna 2017 - úterý, čteno 375x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články Dial Telecom a.s.

Dial Telecom navyšuje rychlost přenosu d...

CIIRC je připojen k metropolitní síti Di...

Nová optická trasa Žabeň - Ostrava

Telefonní hovor na lince 900 jako altern...

Dial Telecom posiluje týmy pro výstavbu ...

Nová trasa optické sítě Praha - Vídeň s ...

Podíl v ČD-Telematika od operátora Dial ...

Spolehlivé a ucelené řešení housingových...

Další pražská administrativní centra v m...

Ministerstvo zemědělství se připojuje k ...

Lidl v optické síti Dial Telecomu

Vysokorychlostní internet pro JATKA 78

Optická síť jako konvergenční médium bud...

MPLS VPN pro bezpečné propojení poboček ...

Datová infrastruktura Dial Telecomu vede...

Expozice Dial Telecomu na ICT konferenci...

Strategie Dial Telecomu pro 100 Mb inter...

Bezpečnostní projekt FENIX pro interneto...

Dial Telecom je zlatým partnerem konfere...

Mezinárodně uznávané ISO certifikáty Dia...

Vysokorychlostní metropolitní síť Dial T...

Tomáš Strašák vystoupil na WDM Systems S...

Dial Telecom dokončil fúzi s MAXPROGRES ...

Dial Telecom obhájil klíčové ISO certifi...

Špičky středoevropských ICT firem se set...

Dial Telecom zprovoznil nový úsek své pá...

Nový web Dial Telecomu vsází na multimed...

Telemetry Connect - služba přenosu telem...

Marek Šťastný - nový technický ředitel D...

Dial Telecom se zapojuje do projektu Bez...