logo Exponet s.r.o.

O bezpečnosti dat a sítí na IT Security Workshop 2013

Již 7. ročník konference IT Security Workshop se uskuteční v Praze dne 19.3. 2013 v Kongresovém centru U Hájků. Předem si můžete rezervovat místo na přednáškách, o které mají zájem.

Co nového se událo během roku v oblasti budování a řízení informační bezpečnosti? Mění se struktura hrozeb? Dá se jim čelit a předcházet? Do popředí zájmu se dostává otázka bezpečnosti mobilních zařízení, a to je téma, které se objevuje hned v několika přednáškách letošní konference.

Cílem 7. ročníku IT Security Workshopu je seznámit odborníky podílející se na budování a řízení informační bezpečnosti s riziky v oblasti ochrany dat a s možnostmi jak tato rizika snížit. Na konferenci budou prezentovány metody a nástroje k efektivnímu zajištění bezpečnosti informačních a komunikačních systémů.

Společnost ESET přichází na konferenci s rozborem aktuálního vývoje kybernetických hrozeb. Bude hledat i odpověď na otázku, jaký malware je dnes velkým rizikem. Jak zdůrazňuje přednášející Petr Šnajdr: "Počítačové hrozby již nejsou jen doménou počítačů s operačním systémem Windows. Obětmi sestávají i uživatelé OS X a rapidně rostou počty hrozeb pro mobilní zařízení. Představíme vám taková bezpečnostní řešení, která ochrání nejen počítač, ale i mobilní telefon a tablet."

Z jiného úhlu pohledu se problematikou bezpečnosti bude zabývat společnost Rittal Czech, s.r.o., jejíž mateřská společnost je dnes největším světovým výrobcem rozvaděčových skříní a jejich příslušenství. Ondřej Vosyka, project manager společnosti představí na konferenci certifikovaná řešení bezpečnosti datových center z hlediska ochrany proti vnějším fyzikálním rizikům (požár, voda, mechanické poškození) a infrastukturu datových center (racky, napájení a monitory).

Společnost APC by Schneider představí moderní nástroje pro doklad a správu datových center - StructuWare Central a Operations.

Další zajímavá témata připravily společnosti INVEA-TECH, TNS-Kernun, Ness Czech, Sefira, Symantec, Nethemba, Ignum a gateprotect.

ITSW se koná 19.3. 2013 v Kongresovém centru U Hájků v Praze.

Článek Exponet s.r.o. ze dne 21. února 2013 - čtvrtek

Další články od Exponet s.r.o.