logo PREMIER system, a.s.

Inovace ERP PREMIER system X5 zrychlují práci

Jednou z nejviditelnějších a zároveň nejpřínosnějších nových funkcí, kterou naleznete v poslední verzi PREMIER system, je intuitivní navigace, která několikanásobně zrychlí vaši práci s ERP systémem.

Přední český vývojář a výrobce informačních a ekonomických systémů uvedl závěrem roku novou verzi svého ERP systému PREMIER s názvem X5. Podnikový software prošel řadou inovací, z nichž na první pohled upoutá funkce takzvaného navigačního řádku. Jedná se o inteligentní funkci pro centrální vyhledávání s dvouúrovňovým našeptávačem. Dle dostupných testů společnosti zrychlí až 4násobně práci oproti předchozí verzi. Kromě této funkcionality nabízí systém více než sto novinek a vylepšení.

"Nový PREMIER je dalším významným krokem v naší více než patnáctileté snaze přinášet stále přehlednější podnikový ekonomický software s příjemnějším, intuitivnějším a více ergonomickým ovládáním. V systému jsme vylepšili a přidali více než sto funkcí," prozradil Boleslav Buzek, zakladatel PREMIER system a dále upřesňuje: "Navigační řádek je inteligentní funkce pro centrální vyhledávání s dvouúrovňovým našeptávačem. Uživatelé se s ním setkají napříč všemi částmi a moduly systému a jeho databázemi. Jedná se o užitečného pomocníka, který zrychlí práci se systémem až čtyřikrát," netají se Boleslav Buzek. Například pokud chce uživatel vstoupit do hlavní knihy a zde vyhledat konkrétní účet a zobrazit jeho pohyby, uspoří pomocí navigačního řádku 4 kliknutí.

Navigační řádek funguje na bázi spojení rychlého vyhledávacího nástroje s inteligentním našeptávačem. Ať už člověk hledá konkrétní oblast systému, dokladovou řadu (odběratelé, dodavatelé, apod.), modul, položku v číselníku, nebo údaje o obchodním partnerovi, stačí do vyhledávacího řádku napsat prvních pár písmen hledaného výrazu nebo kód, který k němu máte přiřazen. Systém okamžitě v pop-up okně nabídne možnosti, které hledanému zadání vyhovují.

Sekundární našeptávač

Unikátní výhodou, kterou "Navigační řádek" systému PREMIER X5 poskytuje, je jeho dvojúrovňové kontextové členění. Po vyhledání dané položky se vám po najetí kurzorem myši v druhém okně rovnou zobrazí nejčastěji využívané doplňující možnosti.

Stále po ruce

Okno navigačního řádku může uživatel zapínat a vypínat pomocí klávesové zkratky Ctrl + F2 nebo z lišty nástrojů pod volbou "Pomůcky". Po updatu na verzi PREMIER system X5 je funkce standardně zapnuta. Navigační řádek zůstává vždy nahoře nad ostatními okny tak, aby byl stále k dispozici.

Praktický příklad

Jak významně spoří nový navigační řádek čas, si můžeme popsat na následujícím příkladu. Chcete získat přehled nedávných účetních dokladů, které se váží k modelovému odběrateli, společnosti Techplan s.r.o. Do vyhledávacího okna navigačního řádku stačí přímo z úvodní obrazovky napsat počáteční písmena názvu společnosti, tedy "tech".

Našeptávač následně nabídne všechny položky, které spojení "tech" v systému obsahují. Po najetí kurzorem myši na požadovaného obchodního partnera Techplan se v novém okně zobrazí další možnosti. Mezi nimi například přehledová karta společnosti Techplan, konkrétní nedávno vystavené faktury a také požadovaná možnost zobrazení přehledu posledních dokladů. Vše trvá méně než tři sekundy.

Stejná operace by bez využití Navigačního řádku obnášela navigaci ze základní obrazovky přes kartu odběratelé - adresář partnerů - vyhledání společnosti Techplan - a až následné zobrazení vyžadovaných dokladů.

Výhody navigačního řádku:

Další inovované funkce nové verze systému PREMIER X5:

Článek PREMIER system, a.s. ze dne 22. ledna 2014 - středa

Další články od PREMIER system, a.s.

Acronis True Image 2019