logo SUSE LINUX, s.r.o.

Pokročilá správa a monitoring úložiště platformy Ceph

openATTIC je nyní základním nástrojem správy a monitoringu open source platformy pro softwarově definované úložiště Ceph. Nahrazuje tak stávající řešení Calamari a bude napomáhat zjednodušovat všem jeho uživatelům administraci celého řešení.

Ve verzi Ceph Mimic se poprvé objeví nový a vylepšený dashboard, který učiní Ceph storage platformu výrazně jednodušší na administraci a monitorování pro uživatele, zejména pak pro ty bez větších zkušeností s příkazovou řádkou. SUSE je jeden z hlavních tahounů tohoto projektu ve smyslu kódu a lidských zdrojů. SUSE uvolnilo na tento projekt celý dedikovaný tým profesionálů.

Ceph nabízí veškerou flexibilitu a funkcinality, které jsou očekávány od moderní platformy pro softwarově definované úložiště. Velká výzva pro každé moderní úložiště však spočívá v jednoduchosti a uživatelské přívětivosti nástrojů pro jeho správu.

Použití openATTIC jako základního nástroje pro správu a monitoring prostředí napomůže projektu Ceph k tomu, aby byl ještě více konkurenceschopný vůči ostatním softwarově-definovaným úložištím a mohl poskytovat jednotnou platformu pro budoucí vývoj.

OpenATTIC management framework je nyní součást SUSE Enterprise Storage, inteligentního softwarově definovaného úložiště postaveného na Ceph technologii. To umožňuje organizacím se snadno přizpůsobovat jejich měnícím se obchodním a datovým potřebám. Transformaci podnikové infrastruktury úložišť lze provést nákladově efektivním, vysoce škálovatelným a flexibilním zůsobem konfigurace úložiště. Použití komoditních serverů a disků je pak samozřejmostí.

"Jako poskytovatel služeb potřebujeme technologie, které jsou vysoce dostupné, beží hladce a bezpečně. SUSE Enterprise Storage poskytuje možnost rychlého opatření a jednoduchou správu extrémně škálovatelného jednotného úložiště bloků, souborů a objektů na standardním podnikovém hardware. Další nástroje jako openATTIC v kombinaci s metodikou a expertní podporou dodávky SUSE nám zajistily nejen hladké nasazení, ale poskytly také nástroje pro jednoduchou správu postavenou na Ceph technologii. To umožňuje společnosti IRIS Professional Solutions nabízet prvotřídní podnikové velkokapacitní úložiště za příznivé ceny bez kompromisů," říká Geert Reynaerts, ředitel distribučního centra Hybrid Cloud Solutions & Services ve společnosti IRIS Professional Solutions.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 31. května 2018 - čtvrtek

Další články od SUSE LINUX, s.r.o.

tesena fest 2018