logo

U ACTIVE 24 víc než 100 000 domén s koncovkou .cz

Překročení hranice 100 000 registrovaných .CZ domén potvrdilo, že zájem o internetové domény stále roste. Kromě národní domény .CZ se zvyšuje i zájem o ostatní koncovky a to nejen v českém, ale i celosvětovém měřítku.

Veliký zájem o domény je zejména ze strany firem a živnostníků. Zatím plně nevyužitý potenciál je naopak mezi fyzickými osobami - tedy lidmi, kteří ještě kouzlo vlastní domény neobjevili. Jak ukázal průzkum, mnoho uživatelů internetu si stále neuvědomilo, že doménová koncovka může také sloužit jako součást originálních e-mailových adres.

V České republice je k dnešnímu dni registrováno 568 142 .CZ domén, tato doména je zároveň doménou nejrozšířenější. Celosvětově je zaregistrováno více než 180 milionů domén, nejrozšířenější je .COM doména s více než 80 milióny registrací, mezi velice populární patří i koncovky .cn (Čína), .de (Německo), .net (Network), v Evropě pak .eu s 2 964 098 registracemi.

"Zvyšující se zájem o domény cítíme prakticky neustále, ani poslední měsíce neměly na tento stav žádný vliv. Snažíme se firmám, živnostníkům i jednotlivcům cestu na internet co nejvíce zjednodušit. Ke každé doméně registrované u ACTIVE 24 získají zákazníci i webhostingový prostor a nástroj na jednoduchou tvorbu webových stránek zdarma. S touto výbavou může být na internetu během pár desítek minut prakticky každý se základními znalostmi internetu," doplňuje František Grunt, marketingový ředitel ACTIVE 24.

Další články k tématům - ACTIVE - CZ - domény - František Grunt

Článek ze dne 25. června 2009 - čtvrtek

Další články od Active 24 s.r.o.