logo

Barco dokončilo první etapu vývoje systému RTLS pro lokalizaci majetku a osob

Společnost Barco oznámila dokončení první etapy vývoje systému Real - Time Locating System (RTLS). Tato technologie z rodiny aktivního RFID slouží k lokalizaci majetku, zboží, zařízení či osob v běžné WiFi síti v reálném čase.

Systém s obchodním názvem Westico Visibility System svým uživatelům nabídne dokonalou vizibilitu majetku, která umožní snížit provozní i investiční náklady na sledovaná zařízení.

Technologie RTLS nachází uplatnění všude tam, kde je užitečná aktuální přesná znalost polohy sledovaného objektu - ve zdravotnictví pro sledování polohy mobilních zařízení či ke zvýšení bezpečnosti pacientů; v logistice pro sledování zboží, zásilek, kontejnerů a monitorování přepravních podmínek; v automobilovém průmyslu pro sledování aut ve výrobě i distribuci či v maloobchodě pro sledování nákupních vozíků a analýzu chování zákazníků. Systém podporuje rovněž efektivní sběr dat z bezdrátových senzorů, kterými jsou tagy vybaveny.

Projekt je nyní ve fázi testů, komerčně dostupný bude ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Další rozvoj tohoto produktu bude realizován ve společnosti Westico Technologies, a.s., která byla založena se záměrem úzké technologické i obchodní specializace na tento produkt.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost Westico Technologies je zaměřena na vývoj řešení poskytujících úplnou vizibilitu majetku, osob, senzorů a jiných zařízení v rámci jednoho systému. Specializuje se na systémy RTLS (Real-Time Locating System) pro lokalizaci majetku a osob, systémy pro efektivní sběr dat z Wi-Fi senzorů a sledování majetku pomocí RFID tagů. Společnost byla založena v roce 2007.

Další články k tématům - Locating - lokalizaci - osob - RFID - RTLS - senzorů - sledování - westico - zboží

Článek ze dne 17. září 2009 - čtvrtek

Další články od Barco s.r.o.