logo Barco s.r.o.

Vysokokapacitní bezdrátový spoj TrangoLINK-45 certifikován pro použití v EU

Společnost Barco, distributor a systémový integrátor v oblasti bezdrátových sítí, uvedla na trh vysokokapacitní 45 Mbps bezdrátový point-to-point bridge TrangoLINK-45TM společnosti Trango Broadband Wireless vhodný pro řešení bezdrátových spojů a páteřních sítí v pásmu 5 GHz. Zařízení je certifikováno pro použití v EU.

TrangoLINK-45TM, bezdrátový point-to-point OFDM spoj pracující v pásmu 5 GHz (5180 – 5850 MHz), dosahuje efektivní přenosové rychlosti až 45 Mbps na vzdálenost až 10 km při použití interní antény a 32 km při použití externí antény. Zařízení poskytuje mimořádný výkon a kvalitu spojení vhodné zejména pro vysokokapacitní páteřní sítě, podnikové a metropolitní sítě, řešení typu poslední míle a nasazení v CCTV systémech založených na IP přenosu dat.

OFDM rádio je vybaveno antikolizním point-to-point protokolem a umožňuje softwarové nastavení vysílacího výkonu rádia. Zařízení podporuje DFS (Dynamic Frequency Selection), dynamickou volbu kmitočtů, a ATPC (Automatic Transmit Power Control), automatickou volbu vysílacího výkonu. Díky funkci DFS zařízení při provozu v pásmu 5,4GHz dokáže automaticky rozpoznat zarušený kanál a dynamicky se přeladit do volného pásma, tím garantuje větší spolehlivost přenosu dat. TrangoLINK má integrovánu funkci Automatic Repeat reQuest (ARQ), automatické opakování přenosu paketů, která přináší výhody v podobě větší stability zařízení a zvýšení robustnosti spoje.

TrangoLINK-45™ je k dispozici ve třech modelech. Dva modely s integrovanou 19 dBi a 23 dBi duálně polarizovatelnou anténou. Model EXT je vybaven dvěmi konektory pro připojení parabolické antény. U všech modelů je možno softwarově přeladit horizontální nebo vertikální polarizaci antény prostřednictvím dálkové správy.

Zařízení Trango jsou určena pro instalaci do vnějšího prostředí s nepříznivými povětrnostními podmínkami. Kompaktní provedení, univerzální montážní konzola, LED indikátory pro snadné zaměření antén a napájení po ethernetu (PoE) umožňují velmi rychlou, snadnou a efektivní instalaci. Vysoká úroveň bezpečnosti a ochrany dat je dosažena prostřednictvím autentikace MAC adres, proprietárního 128 bitového kódování a kódování přenosu dat vzduchem.

"TrangoLINK přináší ISP poskytovatelům vyšší přenosovou kapacitu a větší flexibilitu při provozu v pásmu 5 GHz. Proto jsme uvedení na trh podobného zařízení dlouho očekávali. Jsme potěšeni, že toto zařízení již splňuje všechny normy EU a je připraveno k certifikaci i v zemích mimo EU. TrangoLINK-45™ vhodně doplňuje naše portfolio point-to-point a point-to-multipoint produktů a umožní našim zákazníkům poskytovat vyšší kapacitu a další expanzi jejich bezdrátové infrastruktury s minimálními náklady", zhodnotil situaci Ing. Miroslav Jakšík, jednatel společnosti Barco.

Trango Broadband je součástí společnosti Trango Systems, Inc., předního výrobce bezdrátových technologií pro přenos dat, hlasu a videa. Trango Broadband má sídlo v Poway, San Diego, CA, USA.

Článek Barco s.r.o. ze dne pátek 14. prosince 2007

Další články od Barco s.r.o.