logo Centrum Holdings

DNSSEC ochrana pro .cz domény Centrum Holdings

Společnost Centrum Holdings spustila pro všechny své domény v zóně .cz ochranu pomocí technologie DNSSEC. To je důležité zvláště u služeb, které požadují po uživateli přihlašovací údaje.

Všichni uživatelé internetu, kteří mají nastaveno rozšířené ověřování domén právě pomocí DNSSEC, tak získávají vyšší úroveň zabezpečení a větší jistotu, že nekomunikují s podvrženou schránkou namísto originálního webu.

Centrum Holdings nabízí na internetu širokou škálu služeb, od homepage Centrum.cz s vlastním freemailem a původním zpravodajstvím Aktuálně.cz přes Agenturu Najisto s katalogem firem až po e-shop SW.cz nebo slevový portál Amplion.cz.

"Naším cílem je, aby se k uživatelům dostaly jen ty informace, které opravdu poskytujeme. Stejně důležitá je ale pro nás také maximální ochrana dat našich klientů", říká Štěpán Burda, ředitel IT společnosti Centrum Holdings.

"Společnost Centrum Holdings provozuje internetové služby, pro které má zavedení DNSSEC rozhodně svou cenu. Navíc patří k největším svého druhu v této zemi a může být tedy dobrým příkladem pro všechny, kteří tuto technologii zatím nezavedli", dodává Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Technologie DNSSEC je v České republice od října 2008 a v současnosti ji využívá 343323 domén, což je 36 % ze všech zaregistrovaných .cz domén.

Další články k tématům - DNSSEC - domény - Štěpán Burda - Ondřej Filip

Článek Centrum Holdings ze dne čtvrtek 31. května 2012

Další články od Centrum Holdings