logo

Ambulantní software PC DOKTOR rozšiřuje možnosti komunikace s pacienty pomocí SMS

PC DOKTOR je moderní ambulantní program, určený pro všechny ambulantní praxe včetně praktických lékařů a pediatrů. Poskytuje ideální řešení jak pro malou ambulanci, tak i pro velkou polikliniku či malé lůžkové zařízení.

Společnost CompuGroup Medical uvolnila nový update informačního systému PC Doktor, určeného pro ambulance praktických i odborných lékařů, kliniky či lůžková zařízení. Aktualizace softwaru nyní nabízí lékařům výraznou inovaci služby CGMesky, umožňující kontaktovat pacienty prostřednictvím sms zprávy. Zároveň nově poskytuje rozšíření číselníku léčiv o všechny nehrazené léky.

Inovace informačního systému PC Doktor společnosti CompuGroup Medical nabízí lékařům vyšší uživatelské pohodlí a modernější design. Nově mohou jeho uživatelé například v rámci služby CGMesky využít funkci pro vyhledávání pacientů, kteří mají v požadovaný den narozeniny. Díky tomu mají lékaři možnost zaslat snadno svým pacientům blahopřání.

"Služba CGMesky systému PC Doktor prochází po celou dobu své existence postupným vývojem. Ten svými náměty a připomínkami ovlivňují především samotní lékaři, za což jsme velice rádi. Díky tomu nyní víme, že služba lékařům šetří čas a je jim užitečným pomocníkem v organizaci práce. Tato služba umožňuje lékařům posílat pacientům sms zprávy s termínem kontroly nebo například snadno upozornit na náhlou změnu ordinační doby,“ doplnil Přikryl s tím, že od března letošního roku bylo prostřednictvím služby CGMesky rozesláno více než 50 tisíc sms zpráv", sdělil Vladimír Přikryl, jednatel společnosti CompuGroup Medical.

Aktualizovaná verze informačního sytému PC Doktor vychází vstříc jak komunikaci s pacienty, tak nové legislativě rušící úhradu za některé léky. V souvislosti s ní byla odstraněna celá řada volně prodejných léků z číselníků léčiv VZP. Systém PC Doktor je však nově rozšířen o více než 55 tisíc položek seznamu léčivých přípravků registrovaných v ČR, který vydává Státní úřad pro kontrolu léčiv.

"Na zjištění, že byla z lékového číselníku VZP vyřazena celá řada frekventovaných léčiv, jsme reagovali operativně. Nejprve jsme spustili demoverzi modulu, která umožňovala tento problém obejít. Nově jsme vestavěný číselník léků systému PC Doktor rozšířili i o alternativní nabídku všech více než 55 tisíc léků, které mají v České republice platnou registraci. Lékaři tak budou mít vždy k dispozici zdroj, ze kterého mohou zvolený lék předepsat", sdělil Jan Hlaváček, ředitel divize Ambulantní software CompuGroup.

O systému PC DOKTOR

Program PC DOKTOR je určen pro ambulance praktických i odborných lékařů, specializovaná zařízení, polikliniky a kliniky, případně menší lůžková zařízení. Ve všech uvedených typech lékařských zařízení uživatelé ocení všestrannost a propracovanost bohaté nabídky funkcí programu, provozní spolehlivost a nízké pořizovací náklady.

Kromě základního, bohatě vybaveného programu jsou k dispozici rozšířené specializované verze pro obory pediatrie, gynekologie, oftalmologie, ORL, neurologie, ortopedie, urologie, alergologie a imunologie, diabetologie, ZPP, pracoviště RDG, HomeCare.

Článek ze dne 1. listopadu 2012 - čtvrtek

Další články od CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.