logo

Dial Telecom posiluje kapacitu optické sítě mezi Prahou a Frankfurtem

Datová trasa optické DWDM sítě mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem byla posílena díky zprovoznění nové vlnové délky s přenosovou kapacitou 40 Gbit/s. Operátor tak reaguje na rostoucí potřeby zákazníků na rychlé datové přenosy do zahraničí.

Úsek páteřní DWDM sítě Dial Telecomu z Prahy do Frankfurtu nad Mohanem měří 700 km a 40G transpondéry je vybaven od loňského června. Od té doby společnost Dial Telecom důležitý datový spoj v souladu s požadavky svých zákazníků neustále modernizuje.

Pavel Kvíčala, manažer oddělení výstavby a údržby přístupových sítí Dial Telecom, a. s, k významnému rozšíření západní datové trasy sdělil: "Zprovoznění nové lambdy je zásadním krokem k navýšení kapacity tranzitní infrastruktury na dlouhodobě velmi vytíženém spoji. Jeho přenosová kapacita nově vzrostla na celých 200 Gbit/s a bez jakýchkoliv datových omezení je nyní připraven plně vyhovět vysokým nárokům našich zákazníků. V souladu s naší firemní filozofií jim můžeme nabídnout další zkvalitnění služeb."

Moderní středoevropská síťová infrastruktura

Nově posílený spoj je součástí významné středoevropské DWDM sítě Dial Telecomu, která vede z Frankfurtu nad Mohanem přes Plzeň, Prahu a Brno až do Bratislavy (variantně do Ostravy a dále směrem na Polsko). Odtud je dále napojena na sítě významných jihoevropských a východoevropských providerů.

Díky odbočným komorám po celé trase je mezinárodní datová dálnice Dial Telecomu plně připravena vyhovět budoucím požadavkům na rozšiřování v celém středoevropském regionu.

Optické sítě

Optická síť je považována za konvergenční medium budoucnosti a Dial Telecom je jedním z nejvýznamnějších telekomunikačních operátorů, který poskytuje své portfolio služeb právě na vlastní optické síti a cíleně investuje do nejmodernější technologie v tomto oboru.

Další články k tématům - DWDM - infrastruktura - konvergence - operátor - Pavel Kvíčala

Článek ze dne 14. srpna 2012 - úterý

Další články od Dial Telecom a.s.