logo

Dial Telecom právě dokončil výstavbu pražské páteřní sítě

Telekomunikační operátor Dial Telecom a.s., který je členem silné mezinárodní telekomunikační skupiny Dial Telecom Group, dokončil v Praze výstavbu metropolitní páteřní infrastruktury s kapacitou 10 gigabitů za sekundu.

Hlavními požadavky kladenými na páteřní síť byla odolnost proti výpadkům jednotlivých tras a univerzálnost poskytovaných služeb. Nová technologie poskytne zákazníkům zejména vyšší dostupnou kapacitu IP konektivity a digitálních okruhů pro služby LAN-LAN.

Páteřní síť Dial Telecom nyní plně podporuje moderní síťové trendy, jako je nová verze IP protokolu, známá pod označením IPv6, multicasting, QoS či technologii MPLS (Multiprotocol Label Switching) jako transportní vrstvu pro přenos virtuálních privátních sítí na 2. i 3. vrstvě referenčního modelu ISO/OSI.

Hlavní výhodou sítě je, že při případném výpadku některé z tras dokáže samočinně tento výpadek zjistit a nefunkční trasu nahradit jiným směrem během krátké doby v řádu sekund. Postupně budou na tuto páteřní síť napojovány i uzly přístupové sítě nové generace, které nové možnosti sítě dále přiblíží ke koncovým i velkoobchodním zákazníkům společnosti.

Článek ze dne 23. dubna 2007 - pondělí

Další články od Dial Telecom a.s.