logo

Dial Telecom rozšiřuje svou metropolitní optickou síť

Dial Telecom významně rozšířil svou metropolitní optickou síť. Dosah jeho internetových, datových i hlasových služeb tak pro pražské společnosti a ISP operátory zvýšil zhruba o 12 %.

Rozšíření sítě se dotklo dalších 52 nových přístupových bodů v Praze a plně vytížené trasy mezi Karlínem a Prahou 1, kde díky zájmu firem byla optická vlákna již zcela vyčerpána.

Dial Telecom neustále investuje do vlastní optické sítě miliony korun. Tu dále nabízí operátorům či maloobchodně přímo společnostem v jejím dosahu. Optická síť je považována za konvergenční medium budoucnosti a Dial Telecom je jedním z nejvýznamnějších telekomunikačních operátorů, jenž poskytuje své portfolio služeb takřka výhradně ve své infrastruktuře. Jak ukazují trendy na českém telekomunikačním trhu a rovněž i finanční výsledky Dial Telecomu za minulý rok, jde o oblast s růstovým potenciálem, která již nyní generuje vysoký zisk.

"Neustále rozšiřujeme vlastní infrastrukturu, abychom mohli připojit další zákazníky, jež potřebují kvalitní a stabilní přenosové služby na optické síti," říká k tomu Tomáš Strašák, obchodní ředitel a člen představenstva české společnosti Dial Telecom, a.s. "Zájem o nejrůznější naše služby potvrzuje i to, jak rychle se vyčerpala optická vlákna na trase Corso Karlín - Gestin Praha 1," dodal Tomáš Strašák.

Trasa Karlín - Praha 1 měří 2,6 km

Dial Telecom v červenci dokončil mezi lokalitami Corso (Karlín, Praha 8) a Gestin (V celnici 7, Praha 1) zafukování optického mikrokabelu o kapacitě 96 vláken. Zafukování provedl do nových mikrotrubiček ve stávající HDPE trubce. Dial Telecom tak posílil optickou trasu, na níž byla vlákna vyčerpána. V průběhu začátku srpna tak začal připojovat další zákazníky v její blízkosti.

"Je to součástí projektu, který byl zahájen v roce 2009. Zrealizovali jsme tehdy první etapu SITEL - Blanická a šlo celkem o 12 km. Posilování sítě nyní pokračuje druhou etapou, dlouhou 13,5 km, mezi lokalitami Blanická - Corso - Kamenická," říká Alena Froňková, vedoucí týmu metropolitních optických sítí v Dial Telecomu.

Trasa Corso - Gestin je pak první částí zmíněné druhé etapy posilování sítě.

Další články k tématům - metropolitní - optická - síť - Tomáš Strašák - Alena Froňková

Článek ze dne 10. srpna 2010 - úterý

Další články od Dial Telecom a.s.