logo

Dial Telecom se připojil do peeringového centra KleyReX

Frakfurt am Main – po připojení do největšího německého a druhého největšího světového peeringového uzlu DeCIX byla síť společnosti Dial Telecom a.s. připojena také do druhého frankfurtského peeringového centra KleyReX.

Uzel KleyReX je pojmenován podle místa, kde se nalézá největší koncentrace telehousů ve střední Evropě, křižovatky ulic Kleyerstrasse a Rebstöckerstrasse ve frankfurtské čtvrti Gallusviertel a propojuje 67 sítí internetových operátorů, poskytovatelů hostingových služeb a dalších internetově orientovaných služeb.

"Směr, kterým jsme se vydali na sklonku loňského roku, tedy posilování naší evropské konektivity formou přímé spolupráce s ostatními sítěmi v dalších evropských zemích, se opakovaně ukazuje jako správný." říká Zbyněk Pospíchal, koordinující peeringové aktivity společnosti Dial Telecom. "Díky přímému propojování se zahraničními národními operátory máme do jejich sítí nižší latence než většina transitních operátorů, propustnost pozorujeme také vyšší. S každým dalším uzlem, v němž jsme přítomni, klesá naše závislost na sítích velkých transitních operátorů, kromě dvou největších vyhledávacích služeb tak například po vlastní infrastruktuře a peeringových propojích přistupujeme již k pěti ze třinácti kořenových nameserverů. A samozřejmě, ve všech uzlech podporujeme také IPv6."

Článek ze dne 7. dubna 2008 - pondělí

Další články od Dial Telecom a.s.