logo

Dial Telecom zajistil VoIP a internetovou komunikaci pro RIPE 60

Dial Telecom zabezpečil telekomunikační služby pro prestižní konferenci RIPE 60. Pětidenní setkání klíčových společností zabývajících se problematikou internetu skončilo 7.5. 2010 a jeho hostitelem byl správce českých domén CZ.NIC.

Konference klíčových společností zabývajících se internetem řešila mimo jiné problematiku přidělování IP adres, zneužívání internetu a implementaci IPv6 protokolu. Dial Telecom byl technologickým partnerem konference RIPE a po čas konání pro ni zabezpečoval telekomunikační služby, mj. internetovou a VoIP komunikaci.

"Bylo pro nás ctí podpořit konferenci sdružení RIPE, jejíž členové jsou nejvýznamnější společnosti v Evropě zabývající se problematikou internetu," řekl Jiří Kutílek, Manager oddělení maloobchodu ve společnosti Dial Telecom, a.s.

Program 60. meetingu RIPE (tzn. Réseaux IP Européens) se sestával z bloků týkajících se správy databázových systémů RIPE NCC, implementace nového IPv6 protokolu, přidělování IP adres a směrování, dále pak problematiky zneužívání internetu, systémů DNS (Domain Name System) a ENUM a v neposlední řadě také novinkami z oblasti IXPs (Internet Exchange Points).

RIPE meeting se konal v Praze již potřetí. Technicky zaměřené bloky byly vhodně doplněny večerními společenskými setkáními.

O RIPE NCC

RIPE NCC je jedním z pěti RIRs (Regional Internet Registries), poskytujícími dobře etablované, otevřené a široce podporované mechanismy pro správu internetových zdrojů. Členové této společnosti jsou především ISPs (Internet Service Providers) a další klíčové společnosti, zabývající se problematikou Internetu v Evropě, na Středním východě a v části střední Asie.

Další články k tématům - IP - IPv6 - konference - RIPE - VoIP - Jiří Kutílek

Článek ze dne 26. května 2010 - středa

Další články od Dial Telecom a.s.