logo

IPv6 novinky na síti Dial Telecom

V průběhu léta a podzimu 2009 se na síti společnosti Dial Telecom událo několik novinek souvisejících s protokolem IPv6.

Protokol IPv6 řeší zásadní nevýhodu stávající nejpoužívanější sady internetových protokolů označovaných jako IPv4 či historicky TCP/IP. Vyčerpání adresního prostoru IPv4 se očekává v průběhu roku 2011 a je tedy jasné, že všichni operátoři, kteří chtějí být připraveni na budoucí vývoj, nemohou zůstat stranou a IPv6 na svých sítích implementují již dnes.

Síť Dial Telecom, a.s. podporuje IPv6 již od roku 2004 a IPv6 postupně implementuje i na internetových službách, které poskytuje svým zákazníkům i ostatním uživatelům Internetu. Dlouhodobě je dostupná po IPv6 například služba Uschovna.cz.

Přes to se však letos stalo několik událostí, které posouvají vývoj vpřed. Síť Dial Telecom a její správa prošly cerifikací americké společnosti Hurricane Electric na nejvyšší úroveň "sage". Nameservery společnosti Dial Telecom poskytují doménové informace oběma protokoly, tedy jak IPv4, tak také IPv6 a dokonce mohou již nyní bez IPv4 kompletně fungovat, neboť na tyto nameservery nyní směřují i IPv6 glue záznamy ve dvou různých TLD.

Další novinkou je spolupráce s největším celosvětovým vyhledavačem, který je nyní dostupný po IPv6 ze sítě Dial Telecom i přes svoji obvyklou adresu google.com a nikoli jen přes adresu ipv6.google.com, jak je obvyklé v drtivé většině internetových sítí.

Další články k tématům - com - Dial - google - IPv4 - ipv6 - nameservery - Telecom - vývoj

Článek ze dne 23. listopadu 2009 - pondělí

Další články od Dial Telecom a.s.