logo

Rozšíření a posílení infrastruktury Dial Telecom

V průběhu měsíce dubna zahájila společnost Dial Telecom a.s., výstavbu a rozšíření své optické sítě. Jedná se o posílení nejdůležitějšího mezinárodního spoje v ČR mezi Frankfurtem a Prahou, a to v úseku Hospozín - Mladotice - Plzeň.

Na této trase průběžně probíhá zafukování přes 90 km optických vláken, což ale není jediná investice v tomto roce. Dojde tak k dalšímu zvýšení kapacity optické sítě Dial Telecom, zajištění neomezené možnosti posilovat kapacity, a tím i umožnění využití nejnovějších telekomunikačních technologií.

Realizace výstavby souvisí zejména s tím, že Dial Telecom veškeré dostupné kabely na této trase již vyčerpal. Optická sít je nejspolehlivější médium pro téměř neomezenou rychlost a kapacitu přenosu dat. Osazením vhodného koncového zařízení v lokalitě zákazníka, může Dial Telecom dodat poptávanou kapacitu a to až 1.6 Tbps na jednom vlákně.

Optická síť je považována za konvergenční medium budoucnosti a Dial Telecom je jedním z nejvýznamnějších telekomunikačních operátorů, který poskytuje své portfolio služeb právě na vlastní optické síti a cíleně investuje do nejmodernější technologie v tomto oboru.

Dial Telecom je telekomunikační operátor poskytující komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní jednotné optické sítě.

Dial Telecom, a.s., je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Dial Telecom Group (Dial Telecom, a.s. CZ, Dial Telecom, a.s SK, Volný, a.s., eTel, s.r.o.), která se aktivně podílí na konsolidaci fixního telekomunikačního trhu.

Délka provozovaných optických kabelových tras společnosti Dial Telecom činí v současnosti 4500 kilometrů v rámci České republiky a 80 km kabelových tras s přibližně 7700 km optických vláken v rámci metropolitní sítě v Praze.

Další články k tématům - Dial - kabelových - optické - posílení - Telecom

Článek ze dne 20. května 2009 - středa

Další články od Dial Telecom a.s.