logo

Úschovna zaznamenala v měsíci květnu rekordní návštěvnost, jako poděkování uživatelům zvyšuje velikost zásilky na dvojnásobek

Aplikace Uschovna.cz provozovaná společností Dial Telecom se měsíc od měsíce těší větší oblibě. V květnu roku 2005 počet uživatelů činil necelých 15 tisíc, o dva roky později – v květnu 2007 - úschovnu využilo více než 100 000 unikátních uživatelů.

Věříme, že tento stav není konečný a počet spokojených uživatelů i nadále poroste. Jako poděkování za věrnost a pro motivaci dalších uživatelů jsme se rozhodli od dnešního dne navýšit velikost zásilky na dvojnásobek - tedy ze stávajících 50 MB na 100 MB.

Digitální úschovna slouží jako místo pro dočasné uschování souborů a jejich následné vyzvednutí. Obsahem souborů mohou být například dokumenty, obrázky, archivy programů či jakákoliv jiná objemná data. Po uložení souboru je na zadanou elektronickou adresu příjemce zaslán informační e-mail s návodem na vyzvednutí souborů. Úschovnu tak lze používat jako prostředek k předávání souborů a dat mezi dvěma partnery.

Úschovnu si lze nejlépe představit jako server, na který může kdokoli nahrát jeden či více souborů. Obsahem zásilky mohou být např. dokumenty, obrázky, archivy programů či jakákoli jiná objemná data, která je třeba rychle a bezpečně předat mezi dvěma partnery. Úschovna používá pro přenos dat na server i z něj protokol http. Odesílatel i příjemce přenese pouze takový objem dat, jaký je ve skutečnosti posílán (zvýšený o minimální režii WWW serveru). K použití Úschovny je potřeba pouze WWW prohlížeč, na straně odesílatele ani příjemce(ů) není nutné zřizovat speciální FTP nebo WWW servery, zajišťovat bezpečnost přístupu, administraci přístupových jmen ani žádné další záležitosti. Úschovna je díky své jednoduchosti ideálním řešením pro předávání souborů či dokumentů v elektronické podobě. Každý si také může sám určit, kdy si přílohu stáhne.

Po uložení je na zadanou elektronickou adresu příjemce(ů) zasláno upozornění s návodem na vyzvednutí souborů. Celý proces umístění i vyzvednutí souborů je velmi jednoduchý a intuitivní. Pokud adresát zásilku vyzvednout nechce, není nic jednoduššího než e-mail s výzvou k vyzvednutí zásilky smazat. Samotná zásilka z Úschovny zmizí po 14 dnech od uložení.

Článek ze dne 18. června 2007 - pondělí

Další články od Dial Telecom a.s.

Úschovna zaznamenala v měsíci květnu rekordní návštěvnost, jako poděkování uživatelům zvyšuje velikost zásilky na dvojnásobek

Dial Telecom právě dokončil výstavbu pražské páteřní sítě

Dial Telecom koupil alternativního operátora net4net