logo Eviden Czech Republic s.r.o.

BullSequana AI servery podporují maximální využití možností umělé inteligence

Společnost Eviden uvádí pod názvem BullSequana AI pět řad serverů, zaměřených zejména na trénování modelů AI pomocí superpočítačů. Každá řada nabízí různou úroveň výkonu, škálovatelnosti a flexibility tak, aby vyhověla nejrůznějším požadavkům na způsob použití, rozpočtové možnosti a velikost firmy.

"Vývoj AI aplikací vyžaduje velké množství odborných znalostí, vysoký výpočetní výkon a schopnost navrhnout, vytrénovat a provozovat AI modely. Díky nové nabídce budou mít zákazníci, kteří vyžadují spolehlivost, škálovatelnost a všestrannost, k dispozici maximální podporu a správné odborné znalosti v oblasti AI, které jim umožní realizovat jejich nápady a inovace," říká Jaroslav Vojtěch, vedoucí oddělení HPC & Big Data společnosti Eviden v České republice.

Stroje využívají AI software, mj. Computer Vision VISuite společnosti Eviden. Zákazníci budou mít také přístup ke specializovaným službám poskytovaným globálním týmem datových vědců Eviden, které pomáhají klientům řešit specifické průmyslové výzvy.

Produktová řada BullSequana AI bude rovněž nabízet NVIDIA AI Enterprise, end-to-end cloudovou softwarovou platformu, která urychluje zpracování datových vědeckých dat a zjednodušuje vývoj a nasazení produkčních kopilotů a dalších generativních aplikací AI.

Vrcholný model BullSequana AI 1200H

Vlajkovým produktem nové řady BullSequana AI je model 1200H. Jde se o superpočítač enterprise třídy speciálně navržený pro případy vyžadující vysoký výpočetní výkon na trénování, dolaďování a spouštění inference velkých jazykových modelů (LLM) a pro komplexní modelování systémů.

Kombinuje špičkové technologie v oblasti akcelerace AI a výpočetní techniky s vysokou hustotou se specializovanými poradenskými službami. Je koncipován tak, aby byl efektivní jak v podávání výsledků, tak v hospodaření s energií (PUE).

Premiéra řady BullSequana AI 1200H se odehrála ve Francii, konkrétně šlo o sestavu s 1456 grafickými procesory NVIDIA H100 rozšiřující kapacitu superpočítače Jean Zay.

Jeho špičkový výpočetní výkon díky tomu naroste z 36,85 na 125,9 Pflop/s.

Konfigurace BullSequana AI 1200H:

Na špičce v oblasti energetické účinnosti i hustoty

Portfolio BullSequana AI patří mezi energeticky nejúčinnější a nejhustší řešení na trhu. Díky patentované technologii přímého chlazení kapalinou (DLC) společnosti Eviden je výpočetní kapacita superpočítače BullSequana AI nejméně třikrát hustší než jakékoli tradiční vzduchem chlazené systémy.

Teplo lze navíc přeměnit na energii pro opětovné vytápění okolních budov. Vyrábí se v továrně Eviden ve francouzském Angers.

Superkomponenty pro maximální užitek z AI

Eviden na produkci BullSequana AI spolupracuje se společností NVIDIA. Jednotlivé modely osazuje nejvýkonnějšími komponentami, včetně superčipů NVIDIA GH200 Grace Hopper. V kombinaci se sadou Eviden Smart Energy and Management Suite se jedná o vhodné řešení pro urychlení zavádění umělé inteligence ve společnostech a využívání jejího skutečného potenciálu.

V plánu je integrace superčipů NVIDIA GB200 Grace Blackwell.

Článek Eviden Czech Republic s.r.o. ze dne pátek 24. května 2024

Další články od Eviden Czech Republic s.r.o.

BullSequana AI servery podporují maximální využití možností umělé inteligence

Monitoring a analýza citlivých dat na deep a dark webu

Akcelerační program pro zavedení GenAI

Kybernetické hrozby roku 2024