logo Český telekomunikační úřad
Jaromír Novák

Jaromír Novák

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu

LinkedIn

Na jednom místě ukazujeme výsledky profesionálních měření, uživatelských dat získaných v rámci aplikace NetMetr a teoretické výpočty.

ČTÚ má v plánu vizualizační nástroj rozšiřovat o další funkce a postupně přidávat i další služby, např. pevné připojení k internetu.

Český telekomunikační úřad se k iniciativě otevřených dat připojil jako jedna z prvních institucí státní správy a pravidelně spolupracuje na pořádání hackathonů s otevřenými daty.

Tyto soutěže ukazují, jak je možné otevřená data dále využívat, dát jim nový rozměr a uvažovat o nich v jiných souvislostech.

Věřím, že i letos dá hackathon vzniknout celé řadě zajímavých aplikací postavených na otevřených datech. Ta přispívají k transparentnosti a vyšší otevřenosti veřejné správy.

Cílem pilotního projektu je identifikace možných překážek (pokud nějaké jsou) rozvoje 5G sítí v České republice, aby v momentě, kdy bude možné komerční nasazení, nic jejich startu nebránilo.

Chceme navázat na úspěch v rychlosti a míře pokrývání sítěmi 4. generace. V okamžiku, kdy 5G sítě budou plně standardizovány, bychom jen neradi zaspali na startu.

Délka výpovědní doby nebyla dosud zákonem omezena a každý operátor si ji stanovoval ve smlouvě podle svého uvážení. Nově tedy nesmí být delší než 30 dnů, přičemž den podání výpovědi se do tohoto počtu dnů nepočítá.

Novela po třech letech napravuje protispotřebitelská ustanovení, která významným způsobem omezila konkurenci na telekomunikačním trhu.

Stránka 1/5 Další >
Nabídka zaměstnání Český telekomunikační úřad