logo DataSpring s.r.o.
Ondřej Kareta

Ondřej Kareta

Komerční ředitel společnosti DataSpring

LinkedIn

Co může zálohování do cloudu firmám nabídnout? V první řadě to jsou finanční úspory. Nejenže zálohování do cloudu snižuje celkové náklady, ale navíc je přesouvá kompletně z položky CAPEX do OPEX. Stručně řečeno, neřešíte investici do hardwaru a softwaru dimenzovaného na odhadované potřeby společnosti v příštích dvou až třech letech, ale jednoduše si zaplatíte službu v potřebném rozsahu.

Komukoliv, kdo již takovou investici musel obhajovat před finančním oddělením, jsou výhody zřejmé. Služba zálohování do cloudu umí pružně reagovat na měnící se požadavky - využívanou kapacitu můžete ze dne na den navyšovat i snižovat.

Naším posláním je umožnit našim klientům zrealizovat jejich strategické a rozvojové záměry a dosáhnout opravdových přínosů díky inovativnímu využití ICT technologií. Veškeré služby provozujeme ve vlastních datových centrech v Praze a v Lužicích u Hodonína.

Datová centra mají zajištěnu kvalitní a redundantní konektivitu, a to jak vzájemně mezi sebou, tak i do externího prostředí.

DataSpring není primárně poskytovatelem aplikací, ale vrstev pod nimi. Cílíme na model, kdy partner přináší přidanou hodnotu v podobě specifické aplikace nebo služby provozované na platformě DataSpring. V takovém modelu dochází ke spojení silných značek a zvýšení obchodního zaměření na koncového zákazníka. Nečekáme, že budeme hostovat jen něčí servery, ale budeme poskytovat i výpočetní výkon. K tomu jsme schopní nabídnout služby včetně telekomunikační infrastruktury.

Nesázíme na kvantitu, ale na kvalitu a vysokou přidanou hodnotu. Naše portfolio rozvíjíme tam, kde vidíme na mapě bílá místa. Nechceme být jedním z mnoha, ale unikátním poskytovatelem služeb, což nám i partnerům zajišťuje dobré podmínky pro to být na trhu úspěšní.