logo System4u a.s.
Ondřej Kubeček

Ondřej Kubeček

Obchodní ředitel společnosti System4u

LinkedIn

Hlavní výhodou je, že všechno probíhá naprosto automaticky a bez zásahu uživatele. Žáci nebo pedagogičtí pracovníci tablet jenom zapnou, připojí se k WiFi a zařízení následně samo nainstaluje příslušné aplikace a samo zablokuje přístup tam, kam daný uživatel nesmí.

Nastavení práv a omezení lze navíc kdykoli dle potřeby změnit, všechno je otázkou jen několika nastavení v administrátorské konzoli technologie Samsung Knox Manage.

Prvotní testování probíhá v našem datové centru na našich technologiích kde jsme schopni reálný provoz EMM nasimulovat. Potom se řešení nasazuje přímo v dané firmě a zaměstnancích, kteří testují a následně se ladí komerční provoz.

Pak dochází ke komerčnímu nasazení a dokupu licencí, školení IT administrátorů a zpracování dokumentace pro koncové uživatele. Následně je vybudováno dohledové centrum podpory.

Postupně bude přibývat množství aplikací k využití pro práci v terénu. Servisní technici, budou moci v rámci svých mobilů, či tabletů přímo zadávat informace ze zásahu u zákazníka. Pracujeme také intenzivně s automobilovým průmyslem, kde jsou mobilní řešení napojena na výrobní systémy a výrobní linky.

A do budoucna i IoT - dnes se MDM vendoři snaží internet věcí integrovat do svých konzolí. Ono se to ideálně nabízí, mít jednu konzoli, ze které pak můžete spravovat kompletně všechno, co se děje ve firmě.