logo ALTRON, a.s.
Petr Ding

Petr Ding

Technický ředitel společnosti ALTRON

LinkedIn

Od začátku projektu jsme věděli, že máme před sebou velkou výzvu vzhledem k tomu, že jsou zde použity nové technologie a postupy. Kromě častokrát zmiňovaného chlazení jsme např. zcela nově přistoupili k řízení prostředí, energetické úspoře a obecně ke snižování provozních nákladů.

Pro datacentrum Nagoja jsme také vyvinuli novou generaci systému Altrix, který umožňuje řídit, monitorovat a předávat operátorská data a tím snížit míru fyzického dohledu ze strany člověka na nutné minimum.

ALTRON je v pozici české jedničky a očekává se od něj, že bude určovat směr. Tato vize u nás rezonovala dlouhodobě a konečně jsme se dostali do fáze, ve které se jí můžeme naplno věnovat. Letos jsme proto spustili divizi Technologického rozvoje, která dokáže tyto vize přetavit v reálná řešení.

Máme k tomu potřebné know-how, fungující obchodní tým a maximální ekonomickou stabilitu, která nám umožňuje vývoj jednotlivých technologií a uvádět je na trh v reálných projektech.

Naše oddělení sdružuje zaměstnance s podstatným know-how pro vývoj nových technologií. Nových nápadů máme spoustu připravených a hodně jich v současné době uvádíme do pohybu.

Tyto myšlenky odpovídají tomu, co chceme dělat, kam se budeme rozvíjet a posouvat produkty v rámci svého oboru.

Dostupnost a napájení podle kategorií TIER nejčastěji připadá na základní stupeň, především u malých serveroven. U hostingových a velkých firemních center i z důvodu bezpečnosti a bezvýpadkového provozu doporučujeme technologie splňující kategorii TIER III a IV.

Nová služba Data Center Q-Check představuje pro zákazníky rychlý a stručný zdroj informací o zdravotním stavu jejich datového centra nebo serverovny.

Data pak lze efektivně využít pro standardní a plnohodnotné audity klíčových technologických oblastí.