logo GORDIC spol. s r. o.
Václav Pávek

Václav Pávek

Vedoucí týmu Smart Cities společnosti GORDIC

LinkedIn

Projekty podobného typu pro nás nejsou žádnou novinkou. Nicméně každá organizace má svá vlastní specifika, daná především interním stavem softwarové architektury, což se plně projevilo i v městské části Praha 1. Realizace tak byla netriviální především v koordinaci hned několika dodavatelů informačních systémů. A to jak ve vytvoření architektury a následném vybudování celé řady nutných integračních vazeb, tak v koordinaci samotného náběhu řešení do ostrého provozu.

Klientovi přinášíme nejen zvýšení důvěryhodnosti instituce, ale v dlouhodobé perspektivě také další přímé finanční úspory. Nastavené procesy zabezpečují, aby všechny plánované a připravované operace byly v souladu s právními předpisy, rozpočtem, smlouvami či jinými rozhodnutími o nakládání s finančními prostředky.

Z pohledu naší nabídky se jedná například o nástroje pro interaktivní komunikaci s občanem, místní referenda, OpenData nebo s ekonomikou integrovaný Smart Metering, který nejen šetří peníze za energie, ale umožní i efektivní plánování těchto výdajů v rozpočtech municipalit.

Řada technologií pro chytrá města již v praxi existuje, jde o to, efektivním způsobem je využít ku prospěchu klientů - občanů.