logo

Firmy stále hledají nové zaměstnance

I přes nárůst nezaměstnanosti v důsledku ekonomické recese existuje celá řada firem, které stále hledají nové zaměstnance. Přesvědčit se o tom mohli návštěvníci Dne pracovních příležitostí Keep Czech Working.

Akci uspořádala zdarma pro širokou veřejnost a zástupce klíčových domácích zaměstnavatelů v Praze společnost Monster.

Monster v České republice provozuje online službu práce monster.cz. Akce se zúčastnilo více než 2000 návštěvníků, kteří měli příležitost osobně se setkat se zástupci 25 klíčových domácích zaměstnavatelů.

Lidé hledající nové zaměstnání dnes mohli navštívit Den pracovních příležitostí Keep Czech Working, který pro širokou veřejnost pořádala v Praze v hotelu Radisson společnost Monster - celosvětová jednička online trhu práce. Ta v České republice provozuje online službu práce monster.cz patřící mezi nejnavštěvovanější pracovní servery u nás. Den pracovních příležitostí v ČR navštívilo více než 2000 návštěvníků.

Ti měli jedinečnou příležitost setkat se osobně s personalisty velkých firem, které i v současné době hospodářské stagnace stále nabízejí volná místa. Odborníci z monster.cz jim zase radili, jak se co nejlépe připravit, aby ve výběrovém řízení uspěli. Monster již s touto akcí zavítal do jednotlivých států USA, dále pak do Francie, Nizozemí, Itálie, Belgie, Německa, Velké Británie a Polska.

"Hlavním důvodem, proč jsme se také v České republice rozhodli Den pracovních příležitostí zorganizovat, je skutečnost, že chceme lidem pomoci najít si nové zaměstnání a poradit jim, jak při jeho hledání postupovat, tak, aby měli větší šanci, že uspějí," říká Jaroslav Macnar, marketingový ředitel společnosti Monster a dodává : "Věříme, že právě dnešní akce jim v jejich úsilí pomůže."

"Akce předčila naše očekávání a jsme rádi, že jsme měli možnost poznat uchazeče ze všech profesních skupin," říká Sandra Kipeťová, vedoucí personálního oddělení společnosti Lidl, v. o. s. Návštěvník Dne pracovních příležitostí Stanislav Pospíšil říká : "Z akce jsem si odnesl mnoho kontaktů na zaměstnavatele a věřím, že se mi podaří brzy najít novou práci."

Firmy v současnosti nejvíce poptávají zaměstnance v oborech informačních technologií, finančních a bankovních službách, v neposlední řadě je zájem také o obchodnické pozice a zdravotnický personál. Personalisté se shodují, že šanci uspět a najít si práci mají i ostatní, jen je třeba věnovat zvýšené úsilí při jeho hledání, zvolit proaktivní přístup a naučit se správně prezentovat. Lidé by se také neměli bát změny oboru jejich zaměstnání, popř. zvážit možnost se za lepší prací přestěhovat do většího města nebo za prací každodenně dojíždět.

Článek ze dne 4. prosince 2009 - pátek

Další články od Monster Worldwide CZ s.r.o.