logo SD Servodata a.s.

Iveta Babulenková a Tomáš Šilar: noví ředitelé divizí Servodata

Společnost Servodata oznamuje jmenování nových ředitelů obchodních divizí Solutio a Disti. Současně Servodata oznamují finanční výsledky za rok 2010 - konsolidované výnosy 1,01 miliardy Kč a zisk 15 milionů Kč potvrzují úspěch obchodní strategie společnosti.

Noví ředitelé divizí Servodata :

Před jmenováním nových ředitelů spadalo vedení divizí Solutio a Disti do kompetence obchodního ředitele Martina Malého, který nyní získává více prostoru pro svůj hlavní úkol - další obchodní růst Servodat ve všech oblastech trhu, které svými produkty pokrývají.

"Optimalizace organizačního uspořádání divizí je dalším z kroků naší strategie pro růst na trhu firemní ICT infrastruktury, od kterého letos očekáváme vyšší dynamiku než v předchozích dvou letech," dodává Rostislav Jirkal, generální ředitel společnosti Servodata. "Novým ředitelům divizí velmi důvěřuji a přeji jim mnoho spěchu v jejich práci."

Divize Solutio

Vedení divize Solutio převezme Iveta Babulenková, která je současně i ředitelkou školicího střediska DataScript, dceřiné společnosti Servodat. Mezi hlavní produkty v nabídce divize Solutio patří zejména prodej podpory a služeb pro open source řešení od společnosti Red Hat a softwarové technologie Adobe.

Iveta Babulenková pracuje pro Servodata od roku 2006. Pod jejím vedením se společnost DataScript stala jediným autorizovaným poskytovatelem školení Red Hat v České republice a rovněž podstatně rozšířila svoji nabídku o autorizovaná školení k produktům EMC, Microsoft, HP, Oracle a Symantec.

"Významné postavení Servodat v distribuci softwarových technologií úspěšně propojujeme s nabídkou certifikovaných školení pro jejich implementaci a správu," říká Iveta Babulenková, nově jmenovaná ředitelka divize Solutio. "V nové pozici chci především ještě více přiblížit open source technologie Red Hat firemním zákazníkům, kteří mohou z jejich využití těžit nejvíce."

Divize Disti

Divizi Disti, která se věnuje především distribuci EMC technologií a řešení pro informační infrastrukturu, nově povede Tomáš Šilar. V Servodatech působí Tomáš Šilar od roku 2008 jako Business Unit Manager EMC.

"Produkty divize Disti představují základní technologie podnikové infrastruktury ICT," komentuje své jmenování Tomáš Šilar, ředitel nové divize Disti. "Rád bych využil svoje zkušenosti s prodejním kanálem a tradičně perfektní vztahy Servodat s partnery i výrobci a dále rozvíjel naše silné postavení na trhu."

Divize Abakus

Portfolio Servodat doplňuje divize Abakus, která se věnuje prodeji podnikových licenčních programů Microsoftu. Divizi Abakus řídí již druhým rokem Jan Knyttl.

Finanční výsledky za rok 2010

Společnost Servodata a.s. oznamuje konsolidované výnosy a tržby za rok 2010. Společnosti ze skupiny Servodata dosáhly v roce 2010 celkových výnosů 1,01 miliardy Kč, přičemž tržby za zboží a služby činily 983 milionů Kč. Zisk Servodat je po zdanění 15 milionů Kč. Konsolidovaný obrat zahrnuje celou skupinu Servodata, včetně dceřiných společností Servodata Bratislava s.r.o. a DataScript s.r.o.

Společnost Servodata dosáhla velmi příznivého ekonomického výsledku i přes ukončení aktivit v oblasti distribuce produktů HP, ke kterému došlo v březnu 2010 po dohodě s distribuční společností Avnet. Tradičně silnou pozici si Servodata udržují v prodeji podnikových licenčních programů Microsoft. Z prvků podnikové infrastruktury pak v EMC technologiích a řešeních pro informační infrastrukturu.

Třetím pilířem je nabídka služeb společnosti Red Hat, vázaných k jejímu open source řešení. V roce 2010 byla rovněž rozšířena nabídka autorizovaných školení poskytovaných tréninkovým centrem DataScript. Společnost DataScript se stala autorizovaným tréninkovým partnerem Microsoftu, rozšířila nabídku o autorizovaná školení Oracle a získala status autorizovaného dodavatele školení Symantec na úrovni Symantec Authorized Education Delivery Partner.

"Počátkem roku 2010 jsme provedli zásadní rozhodnutí o oddělení divize distribuce produktů HP, které nám mělo poskytnout potřebný prostor pro další růst v ostatních oblastech. Hned v prvním roce se toto rozhodnutí ukázalo jako krok správným směrem," komentuje hospodářské výsledky Rostislav Jirkal, generální ředitel Servodat. "Za dosažení velmi dobrých výsledků, na trhu, který se pomalu zvedá z recese, vděčíme samozřejmě i skvělé spolupráci s našimi partnery a výbornému výkonu našeho týmu. Letos slavíme dvacet let společnosti, proto do jednadvacátého roku existence Servodat vstupujeme velmi optimisticky."

Článek SD Servodata a.s. ze dne pondělí 7. února 2011

Další články od SD Servodata a.s.