logo SD Servodata a.s.

Servodata a Avnet oznamují dohodu v oblasti distribuce produktů HP

Společnosti Servodata a.s. a Avnet s.r.o., uzavřely dohodu o převzetí služeb distribuce s přidanou hodnotou (VAD) u produktů HP v České republice. Nově bude tyto služby poskytovat společnost Avnet.

Podle oznámené dohody ukončí společnost Servodata své aktivity v oblasti distribuce s přidanou hodnotou u produktových řad společnosti HP. Příslušný obchodní tým 12 pracovníků divize HAL přechází jako celek do společnosti Avnet, kde bude ve své úspěšné činnosti plynule pokračovat.

Dohoda podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, u něhož již byla podána příslušná žádost. V případě jeho souhlasného stanoviska - a následného schválení vrcholovými orgány obou společností - bude dohoda naplněna k 6.4. 2010. Ve všech ostatních aktivitách, zejména v oblastech podnikových licenčních programů Microsoft či Value Added distribuci produktů EMC Corporation, zůstává činnost společnosti Servodata beze změn.

"Rok 2009 byl pro nás obchodně velmi úspěšný. Akvizice divize HAL největším světovým Value Added distributorem je jen dalším krokem v plánu dlouhodobého rozvoje naší společnosti," komentuje transakci Rostislav Jirkal, generální ředitel společnosti Servodata. "Špičkovou kvalifikaci a profesionalitu obchodního týmu HAL lze vynikajícím způsobem zúročit pod křídly globálního distributora. Z tohoto pohledu je pro nás nabídka společnosti Avnet zajímavá hned dvakrát: Kolegům z divize HAL přináší perspektivu dalšího růstu, společnosti Servodata pak zdroje pro posílení dalších produktových linií i prostor pro rozvoj nových aktivit. To, že divize HAL zvýšila od roku 2002 tržby desetinásobně, není náhodou. Je to výsledek propracované koncepce distribučního kanálu, který Servodata aplikují ve všech svých hlavních produktových liniích."

"Tato akvizice dále posílí naši vedoucí pozici primárního Value Added distributora v České republice. V rámci akvizice získáme i skupinu talentovaných lidí, kteří nám pomohou s expanzí v oblasti HP produktů a řešení v České republice," řekl Dick Borsboom, prezident Avnet Technology Solutions, EMEA.

Další články k tématům - akvizice - Avnet - distribuce - dohoda - HAL - HP - Servodata - Rostislav Jirkal

Článek SD Servodata a.s. ze dne pátek 5. března 2010

Další články od SD Servodata a.s.