logo

Volání na linky 900 s žádostí o půjčku může být velmi drahé

Na poradnu Spotrebitel.net se obrací mnoho lidí, kteří se dostali do svízelné finanční situace a hledali možnost, jak si půjčit peníze. V bance nepochodili, proto se obrátili na mimobankovní subjekty.

Slibný kontakt lze najít v novinách, nebo na ulici s odkazem na telefonní číslo, kde získají více informací. Více znamená informaci o jiném telefonním čísle, které většinou začíná čísly 900.

Sem tito lidé zavolají a operátorky s nimi dlouhou dobu řeší nicotné detaily smlouvy o úvěru. Když telefon položí, zjistí, že provolali velkou sumu - třeba i 10000 Kč. Půjčku nakonec samozřejmě nedostali.

Sdružení Spotřebitel.net varuje všechny spotřebitele před takovýmto způsobem uzavírání smluv o úvěru! Před tím, než budete na některé telefonní číslo začínající 900 volat, zjistěte si nejprve tarif jakým je tato linka zpoplatněna a tím si ušetříte další výdaje.

"Jsme přesvědčeni, že se jedná o trestný čin, takže je možnost z naší strany podání trestního oznámemí. Patříte-li mezi poškozené, obraťte se na naše sdružení a připojte se k hromadné žalobě - poradenská linka je 775-476-080, nebo e-mail spotrebitel@spotrebitel.net", radí právní poradce Ondřej Daněk.

Další články k tématům - 775476080 - 900 - peníze - půjčka - telefonie - úvěr - volání - žaloba - Ondřej Daněk

Článek ze dne 10. srpna 2011 - středa

Další články od Spotřebitel net