logo Tieto Czech s.r.o.

Tieto a I-Teco vytvořili joint venture datové centrum v Rusku

Tieto Corporation a ruský přední poskytovatel IT služeb a konzultační společnost I-Teco založí novou joint venture společnost - TrustInfo, poskytující celou škálu globálně konkurenceschopné infrastruktury a Cloud služeb v Rusku.

Tieto bude vlastnit 70 % akcií v nové joint venture společnosti a I-Teco 30 %. Počáteční investice společnosti Tieto do společného podniku budou ve výši přibližně 20 milionů eur. Nová společnost začne svou činnost ihned po obdržení souhlasu od Federální antimonopolní služby Ruské federace o provedení transakce.

Společný podnik bude mít sídlo ve stávajícím datovém centru I-Teco. I-Teco datové centrum je nové, plně funkční zařízení s nejmodernější technologií, kvalitou, bezpečností a nejlepšími procesy.Slouží již jak ruským tak i zahraničním podnikům působícím v Rusku. Společnost Tieto provede upgrade datového centra - poskytne služby správy operací a nejnovější technologie, které umožní flexibilní dodávku služeb IT infrastruktur.

Řízení služeb provozu společnosti Tieto v Rusku bude obsahovat server operations, kapacitní služby, připojení, bezpečnostní služby, Unified Communication & Collaboration , správy aplikací a konsolidace a optimalizace kapacit.

Společný podnik bude součástí Tieto síťových služeb Cloud, které zahrnují také St Petersburg, Helsinky, Stockholm, Oslo a Kodaň. Datové centrum v Moskvě má připravené prostředí IT infrastruktury se zkušenými odborníky v oblasti IT, což umožňuje okamžité poskytnutí služeb zákazníkům. S globálním působením společnosti Tieto je nový joint venture společnost, která nabídne ruským zákazníkům přístup k Tieto a I-Teco technologickým partnerům jako jsou Microsoft, Cisco a EMC.

"Tieto působí na ruském trhu již více než deset let. V posledních několika letech jsme výrazně zrychlil naše investice v Rusku, abychom lépe sloužili rychle se rozvíjejícím potřebám obou ruských podniků a zahraničních firem působících v Rusku. Toto je další krok v této cestě a je velmi potěšující oznámit náš nový joint venture s I-Teco. Tento společný podnik bude mít jeden z nejmodernějších datových center v Rusku. Věříme, že tato investice spolu s našim know-how v oblasti globálních IT odvětví bude přínosem pro mnoho našich současných i budoucích zákazníků," říká Hannu Syrjälä, výkonný ředitel společnosti Tieto Corporation.

"Jsme pevně přesvědčeni, že ruské podniky urychluji svoje úsilí o zvýšení produktivity a soustředí se na svůj hlavní předmět podnikání. Již několik probíhajících projektů jsou jasným důkazem znalosti společnosti Tieto o strategiích outsourcingu a infrastrukturních službách. V tomto novém datovém centru je prostor až pro 16000 serverů, což je lákavé i pro ty nejnáročnější velké společnosti. Věříme, že tato investice do datového centra nám dává vynikající možnost hrát významnou roli v oblasti IT služeb na ruském trhu," říká Pekka Viljakainen, výkonný viceprezident a vedoucí Tieto International.

"Hlavním cílem pro nás při založení joint venture se společnosti Tieto je dosažení synergií ze spojení zkušeností s předním evropským partnerem v poskytování IT outsourcingu, který nabízí vysoce kvalitní služby pro mezinárodní i ruské zákazníky. Naše zkušenosti budou obzvlášť důležité v případech, které vyžadují speciální licence a u geograficky distribuovaných projektů. Zákazníci joint venture budou mít přístup k inovativním a vysoce-kvalitním službám, jako je capacity-on-demand, Cloud Computing, Software jako služba, a mnoho dalších inovativních řešení ", říká Alexey Remizov, předseda představenstva, I-Teco.

Článek Tieto Czech s.r.o. ze dne pondělí 6. září 2010

Další články od Tieto Czech s.r.o.